کد خبر 137825

قانون پایانه‌های فروشگاهی از اول مهر اجرا می شود

محمدرضا جعفریان مشاور مالیاتی اتاق اصناف از اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی از اول مهرخبر داد.

قانون پایانه‌های فروشگاهی از اول مهر اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، محمدرضا جعفریان مشاور مالیاتی اتاق اصناف با اشاره به آخرین وضعیت  قانون پایانه‌های فروشگاهی گفت: با این حال اجرای این قانون نیاز به یکسری زیرساخت‌ها دارد که باید از سوی ارگان‌های دست اندرکار مانند سازمان فناوری اطلاعات، وزارت صمت، معدن، بانک مرکزی و اصناف انجام شود که اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی تامین شود؛ امری که تاکنون مهیا نشده است.

به گفته او، بایدزیرساخت قانون پایانه‌های فروشگاهی آماده شود مخصوصا ماده ۲ قانون که افراد را براساس اولویت‌ها و به صورت پلکانی، مکلف به اجرای قانون می‌کند، اصناف ایران و تهران برای اجرای قانون آمادگی کامل دارند. از آنجایی که اطلاع داریم قرار است این قانون از اول مهر در کشور اجرایی و عملیاتی شود، آماده‌سازی بخشی از این زیرساخت‌ها  هرچه سریعتر اجرایی شود تا زمینه را برای اجرای هرچه سریعتر و راحت‌تر این قانون مهیا سازند.

مشاور مالیاتی اتاق اصناف این را هم گفت: همچنین سازمان تنظیم مقررات مالیاتی یکسری زیرساخت‌های لازم را باید تامین کند. از آن مهمتر سازمان امور مالیاتی کشور است که بزرگترین رسالتش آموزش مودیان و توانمندسازی آن‌ها است. اتاق اصناف ایران نیز آموزش اصناف و اطلاع‌رسانی لازم به اعضای خود را به عهده گرفته و خواهد گرفت.

جعفریان گفت: قانونگذار از تاریخ سوم آذرماه ۱۳۹۸ برای بسترسازی زیرساخت‌های این قانون را داد و باید در اردیبهشت ۱۴۰۰ این قانون اجرایی و عملیاتی می‌شد. اما به دلایل متعدد ازجمله عدم اجرای کامل زیرساخت‌ها و ...  اجرا و عملیاتی شدن این قانون به تعویق افتاد.

ارسال نظر

تازه ها