کد خبر 137760

شمس الدین فرزادی پور سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام زمینگیری۱۰ فروند هواپیمای ای. تی. آر از راه‌اندازی مسیرهای پروازی جدید به اروپا از جمله تهران- مونیخ برای نخستین بار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «شمس الدین فرزادی پور» امروز در حاشیه نشست خبری در جمع خبرنگاران درباره سرنوشت هواپیماهای برجامی ای. تی. آر گفت: برای بهره برداری حداکثری از هواپیماهای ای. تی . آر در حال برنامه ریزی هستیم. اگر هواپیمایی در سال فقط یک پرواز داشته باشد فعال محسوب می‌شود و بر همین اساس نمی‌توان گفت هواپیماهای ای. تی. آر زمینگیر هستند.

 وی گفت:  کمپانی ای. تی. آر هیچ سرویسی برای تعمیرات این هواپیما نداده است و درحال حاضر ۱۰ فروند هواپیمایی ای. تی، آر امکان پرواز ندارند و در صورت رفع محدودیت‌های مالی و تحریمی این پرنده‌ها مجدد به سر خط بازمی‌گردد.

 سرپرست هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره خرید هواپیماهای جدید گفت: کشور راهکارهای مختلفی برای توسعه ناوگان دارد، دولت به صورت کلان طی قراردادهایی که به دنبال آن است ممکن است خرید داشته باشد. علاوه بر آن هواپیمایی هما نیز از مسیرهای مختلف به دنبال تامین قطعات است.

کاپیتان فرزادی پور گفت: مسیرهای جدید پروازی هواپیمایی هما نیز راه اندازی شدت است. پروازهای تهران- میلان را به دو روز در هفته افزایش دادیم و از سوم مهرماه  مسیر پروازی تهران- مونیخ راه اندازی می‌شود. مسیرهای پروازی به رم نیز افزایش خواهد داشت. هم چنین در مسیر تهران- رمینی( ایتالیا) افزایش پرواز خواهیم داشت.

ارسال نظر

تازه ها