کد خبر 137693

معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد چنانچه مسافران پروازهای اربعین تا ۲۴ ساعت قبل از زمان پرواز بلیت خود را کنسل کنند باید به ازای هر مسیر پروازی (رفت و برگشت) ۵۰۰ هزار تومان جریمه پرداخت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری با تاکید بر این‌که جریمه کنسلی هر مسیر پروازی اربعین ۵۰۰ هزار تومان است، گفت: مبلغ اضافه بر این ۵۰۰ هزار تومان مربوط به مالیات است که به حساب دولت واریز می‌شود.

حسن خوشخو درباره جریمه کنسل شدن پروازهای اربعین از سوی مسافران، اظهار کرد: چنانچه مسافران پروازهای اربعین تا ۲۴ ساعت قبل از زمان پرواز بلیت خود را کنسل کنند باید به ازای هر مسیر پروازی (رفت و برگشت) ۵۰۰ هزار تومان جریمه پرداخت کنند.

وی در واکنش به این موضوع که ایرلاین‌ها ۶۰۶ هزار و ۴۰۰ تومان برای هر مسیر پروازی جریمه دریافت می‌کنند، افزود: طبق بخشنامه هر مسیر پروازی ۵۰۰ هزار تومان جریمه کنسلی دارد. از سوی دیگر مبلغ اضافه‌ای که از مبلغ بلیت مسافران کسر می‌شود مربوط به مالیات است که ارتباطی به شرکت‌های هواپیمایی ندارد.

وی یادآور شد: این مبلغ به حساب دولت واریز می‌شود.

گفتنی است بر اساس بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری که به ایرلاین‌ها ابلاغ شده، بلیت‌های صادره توسط شرکت‌های هواپیمایی قابلیت استرداد با کسر هزینه ۵ میلیون ریال تا ۲۴ ساعت را دارند.

ارسال نظر

تازه ها