کد خبر 137541

تولید ایران‌خودرو و سایپا افزایش یافت

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برخلاف تحلیل برخی رسانه‌ها مبنی بر کاهش تولید، بررسی آمارهای تولید دو خودروساز بزرگ کشور حاکی از افزایش تولید حدود ۴.۶ درصدی در مردادماه نسبت به تیرماه است.

تولید ایران‌خودرو و سایپا افزایش یافت

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «امید قالیباف» با اشاره به خلاصه وضعیت تولید دو خودروساز بزرگ کشور در تیرماه امسال، افزود: ایران‌خودرو در چهارمین ماه امسال توانست ۴۲ هزار و یک دستگاه و سایپا ۳۷ هزار و ۲۴۵ دستگاه خودروی سواری و وانت تولید کند.

وی گفت: بر این اساس، دو خودروساز در تیرماه امسال در مجموع ۷۹ هزار و ۲۴۶ دستگاه خودرو تولید کردند.

قالیباف خاطرنشان‌کرد: با توجه به روزهای کاری در تیرماه که شامل ۱۹ روز عادی و پنج روز پنجشنبه (در مجموع ۲۴ روز کاری) بود، متوسط تولید روزانه دو خودروساز در این ماه سه‌هزار و ۳۰۲ دستگاه است.

وی در ادامه به خلاصه وضعیت تولید دو خودروساز نخست کشور در مردادماه اشاره کرد و ادامه‌داد: در این ماه ایران‌خودرو ۳۲ هزار و ۶۷۴ دستگاه و سایپا ۳۲ هزار و ۹۳۲ دستگاه تولید کردند، یعنی جمع تولید دو خودروساز  ۶۵ هزار و ۶۰۶ دستگاه است.

سخنگوی وزارت صمت یادآور شد: این در حالی است که روزهای کاری در مردادماه شامل ۱۶ روز عادی و سه روز پنجشنبه (در مجموع ۱۹روز کاری) بود و به این ترتیب متوسط تولید روزانه دو خودروساز در این ماه سه‌هزار و ۴۵۳ دستگاه است.

وی تصریح‌کرد: در نتیجه افزایش تولید حدود ۴.۶ درصدی در مردادماه نسبت به تیرماه به ثبت رسیده است./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها