کد خبر 137234

ارزش صادرات محصولات پتروشیمی کره‌جنوبی در ماه آگوست امسال در پی افزایش کسری تجاری کلی نسبت به دوره مشابه پارسال بیش از ۱۱ درصد کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از نیپنا، آمارهای وزارت تجارت، صنعت و انرژی رسمی نشان می‌دهد که ارزش صادرات پتروشیمی کره جنوبی در ماه آگوست ۲۰۲۲ با ۱۱.۷ درصد افت نسبت به دوره مشابه به ۴ میلیارد دلار و ۴۰۰ میلیون دلار رسید، این کشور آسیایی با وجود جهش واردات محصولات به‌دلیل قیمت‌های بالای انرژی جهانی با کسری تجاری روبه‌رو بوده است.

آمارها حکایت از این دارد که مجموع ارزش صادرات کره‌جنوبی در آگوست امسال با ۶.۶ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به ۵۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار رسید، در حالی که ارزش واردات این کشور آسیایی با ۲۸.۲ درصد افزایش رقم ۶۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون میلیارد دلار را ثبت کرد.

پیش گرفتن رقم واردات از صادرات باعث شد این کشور آسیای شرقی برای پنجمین ماه پیاپی با کسری تجاری حدود ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری روبه‌رو شود و این رقم نسبت به کسری ۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری در ماه ژوئیه به‌شدت افزایش نشان می‌دهد.

وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره‌جنوبی اعلام کرد که واردات انرژی این کشور آسیایی در آگوست امسال با ۹۱.۸ درصد افزایش نسبت به دوره مشابه پارسال به ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است.

صادرات نیمه‌هادی‌های کره‌جنوبی که حدود ۲۰ درصد از کل محموله‌های صادراتی این کشور به بازارهای خارجی را شامل می‌شود، در ماه آگوست امسال با کاهش ۷.۸ درصدی نسبت به دوره مشابه پارسال دلار در بحبوحه تقاضای ضعیف و کاهش قیمت‌ها به ۱۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون رسید.

صادرات فرآورده‌های نفتی کره‌جنوبی در ماه آگوست نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از دو برابر شد و به ۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار رسید در حالی که حمل و نقل خودرو ۳۵.۹ درصد افزایش یافت.

صادرات کره جنوبی به چین، بزرگترین شریک تجاری این کشور در ماه آگوست، نسبت به پارسال ۵.۴ درصد کاهش یافت، در حالی که صادرات به آمریکا ۱۳.۷ درصد افزایش یافت.

ارسال نظر

تازه ها