کد خبر 137119

سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حرکت قطار تهران-کربلا به مدت سه ماه به صورت آزمایشی است و در این مدت هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا و بالعکس داریم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  سید میعاد صالحی اظهار کرد: با تلاش‌هایی که در دولت سیزدهم طی یک سال گذشته انجام شد، حوزه ناوگان و بهسازی خطوط ریلی با جهش بالایی همراه بوده و در شهریور امسال شاهد بهره‌برداری از ۱۱۱ کیلومتر خط ریلی خواهیم بود که رکوردی در این حوزه محسوب می‌شود.

مدیرعامل شرکت راه‌آهن درباره میزان پیشرفت پروژه ریلی شلمچه- بصره نیز توضیح داد: بیش از ۱۵ سال از مصوبات مربوط به این پروژه می‌گذرد ولی تا پیش از دولت سیزدهم پیشرفت چندانی در این باره حاصل نشده است.

صالحی در گفت‌وگو با اضافه کرد: هم اکنون مسائل مربوط به زیرساخت‌ها به صورت گام به گام در حال انجام است و با توجه به اینکه این طرح به تفاهماتی با کشور عراق نیاز دارد،‌ مذاکراتی نیز با این کشور آغاز شده است.

وی همچنین با اشاره به قطار تهران- کربلا که صبح روز ۱۲ شهریور حرکت خود را آغاز کرد، گفت: پس از پیگیری‌های متعدد وزیر راه و شهرسازی و مذاکرات مدیران راه‌آهن با همتایان عراقی و سفری که در مسیر قطار تهران- کربلا داشتیم، اولین قطار از تهران به مقصد کربلا راه‌اندازی شد.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن بیان کرد:‌ این قطار پس از حرکت از تهران وارد ایستگاه شلمچه می شود مسافران پس از طی یک مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس به بصره رفته و مجددا از طریق قطار وارد کربلا می‌شوند.

به گفته صالحی، ایستگاه راه آهن کربلا تنها ۵ دقیقه تا حرم حضرت ابوالفضل(ع)  فاصله دارد.

وی بیان کرد: حرکت این قطار فعلا به مدت سه ماه به صورت آزمایشی بوده و در این مدت هفته‌ای یک رام قطار از تهران تا کربلا و بالعکس خواهیم داشت.

مدیر عامل شرکت راه‌آهن ادامه داد: طی این سه ماه مشکلات و چالش‌های مسیر به منظور مدیریت بهتر احصا خواهد شد و پس اتمام این مدت آزمایشی، برای افزایش تعداد حرکت قطارها تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

صالحی گفت: این قطار فعلا به صورت کاروانی بوده و خرید بلیت از آژانس‌های منتخب انجام می‌شود.

ارسال نظر

تازه ها