کد خبر 137009

به سرعت درحال آماده سازی جواب برای مذاکرات هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان از سرعت عمل ایران برای پاسخ گویی به مذاکرات خبر داد.

به سرعت درحال آماده سازی جواب برای مذاکرات هستیم

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  حسین امیرعبداللهیان و شیخ عبدالله بن زائد آل نهیان در خصوص مهمترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور و نیز آخرین تحولات مذاکره برای رفع تحریم‌ها گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

وزیر امور خارجه، سیاست خارجی دولت آیت‌الله رئیسی در اولویت بخشیدن به روابط با همسایگان را مورد تأکید قرار داد.

امیرعبداللهیان با ابراز خرسندی از توسعه مناسبات رو به رشد دو کشور، حل و فصل برخی مشکلات کنسولی مربوط به ایرانیان در امارات از جمله مدارس ایرانی در آن کشور را خواستار شد.

وزیر امور خارجه همتای اماراتی خود را در جریان آخرین تحولات مربوط به مذاکرات رفع تحریم‌ها قرار داد و تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به توافق قوی و پایدار، حسن‌نیت و جدیت خود را نشان داده است و همکارانم با دقت و سرعت در حال بررسی متن و آماده‌سازی پاسخ هستند.

وی همچنین سلام رئیس‌جمهور کشورمان را برای شیخ محمد بن زائد رئیس امارات ابلاغ کرد.

تاکید امارات بر توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری با تهران

شیخ عبدالله بن زائد آل نهیان، وزیر امور خارجه امارات نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به اهمیت روابط کشورش با ایران، بر آمادگی برای توسعه همکاری‌های اقتصادی و تجاری و همچنین برگزاری نشست‌های اقتصادی و کنسولی دو جانبه تأکید کرد.

وی همچنین سلام‌های گرم شیخ محمد بن زائد، رئیس دولت امارات را به مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور کشورمان ابلاغ کرد و اظهار امیدواری کرد در آینده نزدیک به ایران سفر کند./ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها