کد خبر 136989

رئیسی: جاهلیت مدرن امروز قدرت رسانه را در اختیار دارد

رئیسی عدالت را گمشده امروز بشریت و اهل بیت(ع) را رمز عدالتخواهی دانست و گفت: امروز جهان به مکتب اهل بیت(ع) توجه ویژه‌ای دارد.

رئیسی: جاهلیت مدرن امروز قدرت رسانه را در اختیار دارد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیسی عدالت را گمشده امروز بشریت و اهل بیت(ع) را رمز عدالتخواهی دانست و گفت: امروز جهان به مکتب اهل بیت(ع) توجه ویژه‌ای دارد.

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز پنجشنبه در مراسم افتتاحیه هفتمین نشست عمومی مجمع جهانی اهل بیت (ع) عدالت را گمشده امروز بشریت و اهل بیت (ع) را رمز عدالتخواهی در جهان دانست و گفت: عدالت امری است که در نفوس و فطرت همه انسان‌ها نهفته است و اهل بیت (ع) عصمت و طهارت جلوه عدالت و رمز اخلاق و معنویت است.

رئیس‌جمهور گفت: امروز توجه جوانان به ویژه در غرب به دین و معنویت بسیار زیاد شده است و در این میان توجه به دین و معنویت رشد داشته که این موضوع برای اندیشمندان ارزشمندی که اینجا اجتماع کرده‌اید، مسئولیت آور است.

رئیسی گفت: امروز جهان به مکتب اهل بیت (ع) توجه ویژه‌ای دارد، چون در این مکتب حق و عدالت‌خواهی، انسانیت و عقلانیت به‌طور کامل وجود دارد.

رئیس‌جمهور، اهل بیت (ع) را رمز وحدت امت اسلامی و همچنین رمز امید و امیدآفرینی در جامعه بشری عنوان کرد و افزود: این مجمع می‌تواند جایگاهی برای ارتباط میان همه مجموعه‌های فعال در جهان اسلام و کشور‌های مختلف شود.

ئیس قوه مجریه یادآور شد: امروز برای سرمایه‌گذاری موثر در حوزه‌های مختلف آمادگی داریم و ارتباطات علمی، فرهنگی و اجتماعی میان اعضای مجمع جهانی اهل بیت (ع) می‌تواند آینده بسیاری خوبی را رقم بزند.

رئیسی: امروز متمدن بودن کشور‌ها را با شاخص‌های اخلاقی بسیار زشت مثل همجنس بازی میشناسند / جاهلیت مدرن امروز قدرت رسانه را در اختیار دارد

رئیس قوه مجریه با اشاره به انواع جاهلیت در دوره های مختلف تاریخی گفت: جاهلیت مدرن امروز همان جاهلیت گذشته است، با این تفاوت که قدرت رسانه را در اختیار دارد. جاهلیت مدرن به سلاح، رسانه، علم و فناوری مجهز است.

وی افزود: اگر در پایان نامه از یک دانشمند سخنی آورده شود همه کف می‌زنند، اما اگر از امام صادق سخنی گفته شود می‌گویند واقعا صادق آل محمد این را گفته؟ اهل بیت رمز عدالت خواهی و رمز وحدت در امت اسلام هستند.

ارسال نظر

تازه ها