کد خبر 136901

وزیر کشور کفت: مرزهای زمینی باز است و زائران عتبات عالیات می‌توانند تردد کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مرزهای بین‌المللی خسروی، مهران، شلمچه و چذابه که به دلیل حوادث سیاسی کشور عراق روز گذشته بسته شده بودند، مرزهای زمینی این کشور برای زائرین اربعین باز شد.

مرزهای ایران و‌عراق از روزهای گذشته به دلیل ناآرامی‌ها در عراق بسته شد و نه تنها زائران، بلکه موکب‌داران نیز پشت مرزها منتظر شدند. چرا که طرف عراقی مرزها را به منظور نبود امنیت لازم بسته بود.

حرم امام حسین و حضرت عباس علیهم‌السلام که شب گذشته خالی از زائران شده بود، مملو از جمعیت شده است.

جریان صدر از بیش از یک ماه گذشته به دلیل اختلافات سیاسی، طرفدارانش را به تظاهرات در عراق وا داشته و این افراد تا پیش از سخنرانی امروز رهبر جریان صدر با اشغال ساختمان پارلمان روند سیاسی کشور را تعطیل و تشکیل دولت جدید را به تاخیر انداختند.

عمر الوائلی، رئیس سازمان گذرگاه‌های مرزی عراق، اعلام کرد که تردد زائران از مرزها از سر گرفته شده است.

در همین حال، سعید چلندری، مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی، درباره از سر گرفته شدن پروازهای ایران - عراق گفت: «با توجه به اعلام ستاد اربعین مبنی ‌بر این که مشکلات در عراق حل شده و درگاه‌های ورودی این کشور باز شده، شهر فرودگاهی این آمادگی را دارد که هر درخواستی از شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی را تایید کند.»

او ادامه داد: «تا این لحظه دو شرکت فلای‌بغداد و ایران‌ایرتور درخواست پرواز دادند که در حال سیر مراحل صدور مجوز هستیم.»

 احمد وحیدی، وزیر کشور در مورد بازگشایی مرزهای زمینی ایران_ عراق افزود: «مرزهای زمینی باز است و زائران عتبات عالیات می‌توانند تردد کنند. درباره مرزهای هوایی نیز مذاکره با طرف عراقی و همچنین سفارت ایران در آن کشور برای حفظ امنیت مسافران جریان دارد.»

ارسال نظر

تازه ها