کد خبر 136862

رهبر معظم انقلاب اسلامی: ما در قضیه‌ مسکن خیلی عقبیم. نتایجش را هم دارید میبینید. قیمت خانه، اجاره‌ی خانه سرسام‌آور است. خب مردم واقعاً در زحمتند. یکی از اولویتهای قطعی در مسائل اقتصادی، بخش مسکن است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، بررسی و بیان عملکرد دولت و یاد و زنده نگه داشتن حوادث مهم انقلاب و ۴۳ سال اخیر را دو رویکرد اساسیِ هفته دولت برشمردند و با تشریح توفیقات یک‌ساله دولت، در بیان توصیه‌های مهم از جمله درباره اولویت مسئله اقتصاد افزودند: مردم در همه حوادث و رویدادها «قهرمان اصلیِ سرگذشتِ انقلاب» بوده‌اند و این واقعیت مایه درس و عبرت است و به همه مسئولان نشان می‌دهد که با این ملت باید چگونه رفتار کرد.

 

 

آیت‌الله خامنه‌ای، در دیدار رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت فرمود : مجموعه‌ مدیران اصلی اقتصاد کشور باید منسجم عمل کنند. یک مواردی خلاف این مشاهده میشود. حتماً سعی کنید که در زمینه‌ی مسائل گوناگون اقتصادی به نظر واحد برسید اگر به نظر واحد هم نرسیدید آن نظری که رُجحان پیدا میکند دیگران هم همان نظر را تقویت کنند.

 این‌طور نباشد که یکی از مسئولین اقتصادی ــ حالا چه مسئولین ستادی اقتصادی، چه مسئولین اجرایی اقتصادی ــ یک حرف بزند یکی یک حرف دیگر بزند. فرض کنید در مثلاً مسئله‌ی حذف ارز ترجیحی کسی یکجور بگوید، کسی یکجور دیگر بگوید، این نمیشود. باید همه یک حرف بزنند همه یک منطق را دنبال بکنند. 

 رهبر معظم انقلاب همچنین در زمینه مسکن فرمودند: اولاً خود حرکت در بخش مسکن ایجاد اشتغال میکند. خود ورود در قضیه‌ی مسکن برای تعداد زیادی از افرادی که کارشناس این مسائل هستند، شغل ایجاد میکند. ثانیاً در مسئله‌ی مسکن ما به خارج وابستگی نداریم. زمینش مال خودمان است، مصالحش مال خودمان است، طرّاحی اینها مال خودمان است.

بنابراین به مسئله‌ی مسکن باید رسید. ما در قضیه‌ مسکن خیلی عقبیم. نتایجش را هم دارید میبینید. قیمت خانه، اجاره‌ی خانه سرسام‌آور است. خب مردم واقعاً در زحمتند. یکی از اولویتهای قطعی در مسائل اقتصادی، بخش مسکن است.

ارسال نظر

تازه ها