کد خبر 136758

علیرضا مقدسی، رئیس کل گمرک گفت: در راستای اجرای طرح آزمایشی پروژه کریدور ساده سازی شده گمرکی بین ایران و روسیه، بیش از ۱۸ هزارتن کالا به ارزش بالغ بر ۹.۵ میلیون دلار طی ۵۰ روز به کشور روسیه صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از گمرک، علیرضا مقدسی رئیس کل گمرک ایران اظهار داشت: در راستای اجرای طرح آزمایشی پروژه کریدور ساده سازی شده گمرکی بین ایران و روسیه، بیش از ۱۸ هزارتن کالا به ارزش بالغ بر ۹.۵ میلیون دلار طی ۵۰ روز از سوی جمهوری اسلامی ایران با استفاده از تسهیلات این طرح به کشور روسیه صادر شده است.

وی گفت: براساس اعلام گمرک روسیه، از تاریخ شروع اجرای آزمایشی این پروژه و طبق توافق انجام شده، در بازه زمانی ۹ تیرماه لغایت ۳۱ مردادماه سال جاری، ۱۸ هزار و ۴۶۲ تن کالا به ارزش ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار طی یک هزار ۱۹۹ فقره اظهارنامه با ساده سازی و تسهیلات ارائه شده از طریق گمرکات فدراسیون روسیه ترخیص و وارد این کشور شده است.

رئیس کل گمرک ایران افزود: در دوره زمانی مذکور حدود ۴۶ درصد از وزن و ۱۸.۱ درصد از ارزش کل میوه و تره بار صادراتی ایران در این چارچوب به مقصد روسیه حمل و ترخیص شده است.

مقدسی اظهار داشت: مقامات فدراسیون روسیه از گمرک جمهوری اسلامی ایران به خاطر همکاری با گمرک آن کشور قدردانی کردند.

ارسال نظر

تازه ها