کد خبر 136734

وزیر اقتصاد: قطع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد

وزیر اقتصاد با اشاره به قطع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد با اجرای طرح هوشمند سازی یارانه نان، حاشیه‌سازی‌های اخیر را قابل پیش بینی دانست و گفت: آماده غوغاسالاری مافیا بودیم.

وزیر اقتصاد:  قطع رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، فضاسازی علیه طرح هوشمند سازی یارانه آرد و نان به بهانه نقل قولی از وزیر اقتصاد، موضوعی است که کلیدی‌ترین و نخستین گام عملی دولت در راستای حکمرانی اقتصادی مبتنی بر داده را هدف گرفته است.

سید احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در یادداشتی در فضای مجازی نوشت: «وقتی رانت ۳۵ هزار میلیارد تومانی مافیای آرد را قطع می‌کردیم آماده غوغاسالاری آنها در اذهان جامعه بودیم.»

طرح هوشمند سازی یارانه نان نخستین گام عملی دولت در راستای استقرار حکمرانی اقتصادی مبتنی بر داده است؛ نوعی از حکمرانی که نورافکنی بر تاریکخانه‌های اقتصادی می‌اندازد و در پرتو این شفافیت، دیگر مجالی برای بروز رانت و فساد نخواهد بود.

آنچه این روزها بیش از هر چیزی دستمایه حمله به وزارت اقتصاد و هجمه علیه وزیر امور اقتصادی و دارایی شده دقیقاً طرحی است که نقطه آغاز اقتصادی شفاف و بدون پستوهای فسادخیز خواهد شد.

در گزارش وزارت اقتصاد از میزان انحراف مصارف نان اعلام شد که با داده‌های به دست آمده از طرح، حداقل ۱۸۰ هزار تن انحراف مصارف آرد در ماه یعنی روزی ۵ تا ۶ هزار تن انحراف مصرف آرد یارانه‌ای در کشور وجود دارد. نکته مهم در این آمار و ارقام، شناسایی این میزان انحراف بوده که بر مبنای حکمرانی داده محور و هوشمند، به دست آمده و تا پیش از آن امکان این شناسایی وجود نداشت.

منبع: مهر 

ارسال نظر

تازه ها