کد خبر 136662

منوچهر منطقی معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، در خصوص قیمت نهایی خودرو‌های وارداتی گفت: به طور کلی قیمت نهایی خودور‌هایی که وارد می‌شوند در وهله اول بالای ۴۰۰ و مابقی در حد ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان هستند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، منوچهر منطقی گفت:دو گروه خودرو وارد کشور خواهند شد به طوری که یک گروه برای افراد دارای معیشت بالا  و دیگری خودور‌های ارزان قیمت است که در آیین نامه واردات خودرو این دو محصول دیده شده است.

به گفته معاون صنایع حمل و نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت، به طور کلی قیمت نهایی خودور‌هایی که وارد می‌شوند در وهله اول بالای ۴۰۰ و مابقی در حد ۲۰۰ الی ۳۰۰ میلیون تومان هستند.

در حالی که در اردیبهشت ماه امسال زمان ممنوعیت واردات خودرو به پایان رسی، ما همچنان با مباحث فراوانی در این رابط رو به رو بوده‌ایم. با گذشت چند ماه، سرانجام مصوبه اولیه واردات خودرو به کشورمان ابلاغ شد که براساس آن تا سقف یک میلیارد یورو، واردات خودرو‌های اقتصادی با سقف قیمتی ۱۰ هزار یورو) و سایر خودرو‌ها (با سقف قیمتی بیست هزار یورو مجاز خواهد بود. همچنین عرضه خودرو‌های وارداتی تنها در بورس کالا صورت خواهد گرفت./باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

تازه ها