کد خبر 136589

مدیرعامل شرکت ملی نفت‌خیز جنوب گفت: در انتهای امسال توان تولید به ۳ میلیون بشکه می‌رسد و با برنامه ریزی ها در طی ۵ سال به ۳.۲۸ میلیون بشکه می‌رسیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «علیرضا دانشی» امروز (جمعه، چهارم شهریورماه) در مراسم رسمی بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های وزارت نفت با اشاره به تاکید دولت سیزدهم برای افزایش تولید نفت افزود: با برنامه ریزی‌های منسجم حوزه فنی در مناطق نفت‌خیز جنوب به توانایی تولید پیش از تحریم ها دست پیدا کردیم.
وی ادامه داد: در انتهای امسال توان تولید به ۳ میلیون بشکه می‌رسد و با برنامه ریزی ها در طی ۵ سال به ۳.۲۸ میلیون بشکه می‌رسیم.
دانشی تاکید کرد: برای جمع آوری گازهای همراه و مزایده گذاشتن گازهای مسجد سلیمان بیش از ۱۰۰ سال برنلمه ریزی نشده بود که با فعالیت های گسترده‌ای که انجام دادیم این کار در حال انجام است. میزان سرمایه‌گذاری در حال برآورد است و با انجام الزامات، رقمش را اعلام خواهیم کرد.
دانشی به توجه دولت سیزدهم در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: گام‌های موثری در این زمینه برداشته شده است. همچنین برای شعار سال تا امروز فعالیت های پژوهش و فناوری و توافق نامه‌ها و تفاهم نامه‌های متعددی امضا شده که بیش از ۳ برابر مدت مشابه سال قبل بوده است.
وی تاکید کرد: هدف گذاری‌های ویژه‌ای داریم که به مرز دانش در بالا دستی نفت دست پیدا کنیم. برای تولید اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است و قراردادهایی با دانشگاه های چمران و نفت امضا شده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها