کد خبر 136575

پس از آنکه روز گذشته در رسانه‌ها بیان شد که پاسخ آمریکا درباره طرح پیشنهادی اتحادیه اروپا اعلام شده اما هیچ خبر ثابت و منسجمی از آن مخابره نشد و شاهد گمانه‌زنی‌های گوناگون بودیم ، نرخ دلار و سکه در بازار امروز مسیر صعودی و افزایشی را پیش گرفت.

جهش سنگین قیمت دلار

پس لرزه پاسخ آمریکا به پیشنهادات اتحادیه اروپا موجب شد قیمت دلار امروز پنجشنبه  در تهران جهش سنگینی را تجربه  کند . اسکناس آمریکایی که روز چهارشنبه را در کانال 28 هزار تومان سپری کرده بود با آغاز معاملات فردایی روز گذشته وارد کانال  29 هزار تومان شد و شب گذشته تا محدوده 29 هزار و 400 تومان پیشروی کرد .

 روند صعودی  نرخ دلار  شدت گرفت

روند صعودی نرخ دلار در بازار امروز شدت گرفت و  قیمت هر برگ اسکناس آمریکایی تا نیمه کانال 29 هزار و 500 تومان بالا رفت. معامله گران تصور می کنند که مذاکرات هسته‌ای ادامه دارد. البته عده ای از  معامله گران می گفتند که نرخ دلار محدوده 29 هزار و 750 تومان را هم لمس کرده است . این قیمت در مقایسه با روز گذشته بیش از 800 تومان افزایش را نشان می دهد . 

افزایش قیمت دلار در بازارهای همسایه 

در کنار برجام امروز بازارهای همسایه هم آرایش صعودی به خود گرفته بودند و همین دلیل باعث شد تا قدرت معامله گران افزایشی در تهران بیشتر شود و کاهشی ها  از بازار خارج شوند . 

نرخ دلار هرات امروز با بیش از 500 تومان افزایش وارد کانال 29 هزار تومان شد و با 29 هزار و 500 تومان معامله شد. سلیمانیه هم امروز افزایش قابل توجهی را ثبت کرد. نرخ دلار در بازار سلیمانیه روز گذشته در محدوده 29 هزار و 150 تومان معامله شد اما در بازار امروز تا محدوده 29 هزار و 950 هم پیش رفت. 

ورود قیمت درهم به کانال 8 هزار تومان 

البته در کنار عوامل یاد شده باید به افزایش قیمت درهم نیز اشاره کرد. نرخ درهم دیروز از کانال 8 هزار تومان پایین آمد و در محدوده 7 هزار و 960 تومان بسته شد اما در بازار امروز وارد کانال 8 هزار تومان شد و حتی بالاتر از مرز مقاومتی 8 هزار و 200 تومان ایستاد . 

افزایش  قیمت طلا و سکه 

بازار جهانی طلا امروز  شاهد افزایش قیمت اونس طلا بود. فلز زرد رنگ جهانی عصر امروز تقریبا 12 دلار از روز گذشته بالاتر بود  و به قیمت 1763 دلار معامله شد . 

در بازار داخلی ایران هم عصر امروز طلا 18 عیار بیش از 53 هزار تومان افزایش را ثبت کرد  و به قیمت 1 میلیون و 288 هزار تومان مبادله شد. 

بازار سکه هم امروز به واسطه اخبار برجام و افزایش قیمت دلار شاهد قدرت نمایی سکه بازان افزایشی بود . قیمت سکه امروز تمام زیان دو روز گذشته را جبران کرد و با بیش از 370هزار تومان افزایش به قیمت 13 میلیون و 971 هزار تومان معامله شد. 

ارزش ذاتی سکه امروز 12 میلیون و 348 هزار تومان بود و حباب سکه در محدوده 13 درصد بدست آمد . با وجود حباب چشمگیر سکه ، به نظر می رسد که خوشبینی  بازار سکه  به آینده دلار باعث شد سکه بازان از لاک احتیاط خارج شوند و در موقعیت خرید قرار بگیرند./اقتصادنیوز 

 

ارسال نظر

تازه ها