کد خبر 136560

وزارت دفاع امریکا به تبادل آتش میان ارتش این کشور و گروه‌های مقاومت در دیر الزور واقع در شرق سوریه واکنش نشان داد. ژنرال مایکل کوریلا گفت: «ایالات متحده امریکا به دنبال درگیری با ایران نیست اما به اقدامات لازم برای حفاظت از مردم‌مان و دفاع از آنها ادامه خواهیم داد.»

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزارت دفاع امریکا به تبادل آتش میان ارتش این کشور و گروه‌های مقاومت در دیر الزور واقع در شرق سوریه واکنش نشان داد.

 

به گزارش آرتی عربی، ژنرال مایکل کوریلا فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد: وضعیت را از نزدیک زیر نظر داریم.

وی گفت: «ما مجموعه توانمندی کاملی برای کاستن از تهدیدات در سراسر منطقه داریم، ما به قدرت خود برای حمایت از نیروها و شرکای‌مان در ائتلاف بین‌المللی در برابر حملات اطمینان کامل داریم.»

فرمانده سنتکام اظهار داشت: «ایالات متحده امریکا به دنبال درگیری با ایران نیست اما به اقدامات لازم برای حفاظت از مردم‌مان و دفاع از آنها ادامه خواهیم داد.»

در همین رابطه، ارتش امریکا از زخمی چند نظامی امریکایی در حمله راکتی به پایگاه‌های این کشور در میادین نفتی کونیکو و العمر واقع در دیر الزور سوریه خبر داده است./شفقنا

ساعاتی پس از این حمله، هواپیماهای نظامی امریکا اهدافی در اطراف شهرهای «المیادین» و «القوریه» در شرق سوریه را هدف قرار دادند./شفقنا

ارسال نظر

تازه ها