کد خبر 136460

مدیر عامل بیمه سلامت کشور خبر داد:

به گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور، ۵ هزار میلیارد تومان اعتبار برای تامین هزینه درمانی بیماران خاص و صعب العلاج اختصاص داده شد.

به گزارش بااقتصاد، محمدمهدی ناصحی روز سه شنبه در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به اهمیت پوشش مناسب بیمه‌ای مردم، افزود: بر این اساس با اقدامات انجام گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از شش میلیون  نفر از جمعیت کشور به صورت رایگان بیمه شده‌اند.

وی به  تاکیدات رهبری مبنی بر تقویت نظام شبکه در وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد که  با اجرای صحیح نظام ارجاع و پزشک خانواده بتوان در سلامت مردم نقش آفرین باشیم، زیرا تا زمانی‌که سطوح اولیه خدمات سلامت تقویت نشوند، بروز مشکلات در سطوح بعدی اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.

این مسوول ادامه داد: بیمه سلامت به عنوان یکی از اجزای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نقش اصلی را در تامین منابع سلامت در کشور دارد و تلاش بر این است که این منابع، هم کامل باشد و هم به موقع دریافت و پرداخت شود.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت کشور پرداخت‌هایی بیمه سلامت را کاملا به روز اعلام کرد و گفت:  تمامی اسناد اعم از اسناد دانشگاههای علوم پزشکی و بخش خصوصی در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

ناصحی با بیان اینکه تخصیص اعتبار داروخانه های کشور  نیز انجام گرفته و طی ۲ روز آینده پرداختی داروخانه‌ها در بخش خصوصی  نیز به طور کامل انجام خواهد شد افزود: نظام خدمت در روستاها یک اصل مهم در بیمه سلامت است و از همین رو پرداخت سهم بیمه سلامت در بخش روستایی در اسرع وقت انجام می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در کشور، نیز گفت: این مهم با مشارکت دانشگاه‌ای علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی و بخش خصوصی محقق شد که طرح دارویار نیز با این زیرساخت انجام شد  که امیدواریم با تکمیل این زیرساخت‌ها و برطرف شدن نواقص آن، ارائه خدمات به مردم به نحو مطلوبی  انجام گیرد.

مدیر کل بیمه سلامت استان زنجان نیز در  این جلسه  به تعامل خوب این اداره کل، با دانشگاه علوم پزشکی زنجان اشاره کرد و گفت: با تعاملات مناسبی که  مابین دانشگاه و بیمه سلامت وجود دارد  به بیمه شدگان خدمات رسانی مطلوبی  ارائه می شود.

دکتر یعقوب شیویاری، افزود: با تلاش‌های انجام گرفته و از طریق رایزن ها در مجلس شورای اسلامی، دولت و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موفق شدیم بودجه‌ای به بیمه سلامت  استان تزریق و با این اقدام  بخش بزرگی از مطالبات دانشگاه  پرداخت شده  و امیدواریم که مابقی  نیز به محض دریافت اسناد بیمارستانها انجام خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: خوشبختانه بیمه سلامت استان زنجان در زمینه پرداخت نسخ الکترونیک به ویژه تبادل الکترونیکی از اسناد بستری بیمارستانها توانسته در سطح کشور از استانهای پیشرو باشد و  دانشگاه علوم پزشکی زنجان در زمینه تبادل اسناد الکترونیک با بیمه سلامت پیشروتر از بخش خصوصی است./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها