کد خبر 136445

رونمایی از تجهیزات سرچاهی ساخت داخل با فشار ۱۵۰۰۰ پوند

تجهیزات سرچاهی ساخت داخل با فشار ۱۵۰۰۰ پوند بر اینچ‌مربع در صنعت نفت با حضور وزیر نفت رونمایی شد.

رونمایی از تجهیزات سرچاهی ساخت داخل با فشار ۱۵۰۰۰ پوند

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، تجهیزات سرچاهی (ولهد) با فشار کاری ۱۵۰۰۰PSI جزو اقلام ضروری پروژه ده‌گانه وزارت نفت به‌شمار می‌رود که بر اساس تولید دانش‌بنیان، برای نخستین بار در کشور و منطقه ساخته شده است. تاکنون این تجهیز برای تأمین نیاز چاه‌های خامی فیلد مارون مناطق نفت‌خیز جنوب و دیگر طرح‌های مرتبط مورد بهره‌برداری و تست قرار گرفته است.

طراحی و تهیه نقشه‌های ساخت تجهیزات سرچاهی با فشار کاری ۱۵۰۰۰ پوند بر اینچ مربع (PSI) از سوی شرکت وتکو (شرکت فناوری تجهیزات سرچاهی) بدون مهندسی معکوس و با استفاده از سیستم Dual Stem برای آسان‌سازی در عملکرد زیر فشار و استفاده از آب‌بند‌های قابل تزریق با طراحی شاخک‌های نگهدارنده لوله مغزی انجام شده است.

ایران با تولید این تجهیز های‌تک در صنعت نفت، به جمع کشور‌های انگشت‌شمار تولید آن پیوست و جواد اوجی، وزیر نفت، صبح امروز از نخستین نمونه تجهیزات سرچاهی با فشار کاری ۱۵۰۰۰ پوند بر اینچ‌مربع (PSI) ساخت داخل رونمایی کرد. طراحی، تولید، آزمون و مونتاژ تجهیزات سرچاهی (Well Head) همواره یکی از دغدغه‌های صنعت نفت ایران بود که با تلاش متخصصان داخلی کشور و حمایت شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و صندوق‌های بازنشستگی صنعت نفت این مهم تحقق یافت.

خرید مواد اولیه ساخت تجهیزات سرچاهی ساخت داخل، از منابع سازنده داخلی بوده و تهیه همه نقشه‌ها و طراحی و ساخت به‌طور کامل به‌صورت بومی انجام شده و تاکنون نمونه‌سازی یک دست کامل آن انجام شده و نتایج آزمایش‌های اولیه، منطبق با استاندارد جهانی بوده است.

ارسال نظر

تازه ها