کد خبر 136306

گمانه زنی‌ها درباره نهایی شدن مذاکرات برجام قیمت خودرو در بازار آزاد حدود 4 تا 30 میلیونی کاهش یافت و خودروهای چینی نیز افت 50 تا 100 میلیون تومانی را تجربه کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، موضوع مذاکرات برجام و افزایش تولید خودروسازان تاثیر زیادی بر تغییرات قیمت خودروها در بازار  آزاد داشته است و به دلیل گمانه زنی‌ها درباره نهایی شدن مذاکرات شاهد  کاهش حدود 4 تا 30 میلیونی در بعضی مدل خودروها بودیم. خودروهای چینی نیز افت شدید 50 تا 100 میلیون تومانی را تجربه کردند.

همچنین با توجه به نهایی شدن آیین نامه واردات و احتمال اجرای شدن آن در شهریور ماه احتمال کاهش بیشتر قیمت خودرو در بازار آزاد محتمل خواهد بود و با ورود خودروهای وارداتی بروز تمایل مردم به خرید خودروهای چینی مونتاژ داخل کاهش خواهد یافت و پیش‌بینی می‌شود با ادامه این روند و افزایش تولید و حذف قرعه‌کش خودرو شاهد بازار خودرو متعادلی باشیم.

بررسی تغییرات قیمت خودرو در بازار آزاد

بررسی قیمت خودرو در بازار آزاد نشان می‌دهد خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۳۹۹ از ۲۸۲ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۲۷۸ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۲ میلیون تومان ارزان شده است و ۲۸۸ میلیون تومان قیمت خورده است و مدل ۱۴۰۱ آن نیز از ۲۹۹ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۲۹۸ میلیون تومان رسیده است.

پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز از ۶۲۵ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۶۰۳ میلیون تومان رسیده است و پژو پارس مدل ۱۴۰۱ نیز از ۳۷۴ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۳۶۹ میلیون تومان رسیده است.

خودروهای دنا نیز در این مدت کاهش قیمت‌ها را تجربه کردند به طوری که دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ از ۴۰۵ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۴۰۳ میلیون تومان رسیده است و مدل ۱۴۰۰ این خودرو نیز در این مدت ۵ میلیون تومان ارزان شده است و ۳۸۰ میلیون تومان قیمت خورده است.

دنا توربو پلاس مدل ۱۴۰۰ نیز از ۴۷۵ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۴۶۸ میلیون تومان رسیده است.

در بین خودروهای ساینا نیز ساینا دنده‌ای مدل ۱۳۹۹ از ۱۹۰ میلیون تومان در چهارشنبه گذشته امروز به ۱۸۹ میلیون تومان رسیده است.

ارسال نظر

تازه ها