کد خبر 136250

مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: خوشبختانه امسال وضعیت شالیزارها خوب است و پیش بینی می‌شود امسال برنج سفید بیشتری در رشت نسبت به سال گذشته برداشت شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مدیر جهاد کشاورزی رشت گفت: کشت قراردادی در برخی از شالیزارها موجب شد که امسال دست دلالان کوتاه شود و برنامه داریم سال آینده میزان کشت قراردادی را در شالیزارهای رشت ارتقا دهیم.

مسعود اسدی پرور گفت: شهرستان رشت بزرگترین شهرستان برنج خیز کشور است  و تاکنون برداشت برنج در ۴۰ درصد از این شالیزارها انجام شده است.

وی افزود: خوشبختانه امسال وضعیت شالیزارها خوب است و پیش بینی می‌شود امسال برنج سفید بیشتری در رشت نسبت به سال گذشته برداشت شود.

اسدی‌پرور با بیان اینکه  امیدواریم امسال کشاورزان درآمد خوبی از تولید برنج کسب کنند، ادامه داد: قیمت خرید برنج از کشاورزان بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است.

مدیر جهاد کشاورزی رشت با بیان اینکه کاهش ضایعات برنج موجب افزایش درآمد کشاورزان می‌شود، گفت: شرایط آب و هوای مناسب و افزایش کود پتاس موجب شده است امسال برنج کمتری به نیم‌دانه تبدیل شود.

وی تصریح کرد: کشت قراردادی در برخی از شالیزارها موجب شد که امسال دست دلالان کوتاه شود و برنامه داریم سال آینده میزان کشت قراردادی را در شالیزارهای رشت ارتقا دهیم.   

به گفته مدیر جهاد کشاورزی رشت در کشت قرار دادی، مواد اولیه کشت و کار برنج از قبیل بذر، کود، سموم شیمیایی، حمایت‌های بیمه‌ای و حتی توصیه‌های فنی در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد، پس از برداشت، برنج تولید شده یا شلتوک آن به قیمت روز خریداری و هزینه‌ها در این زمان از محصول فروخته شده کسر می‌شود.

اسدی‌پرور گفت: کوتاه شدن دست دلالان از بازار برنج موجب می‌شود که سود بیشتری از رنج تولید برنج به شالیکاران برسد./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها