کد خبر 136075

شرکت ارائه دهنده خدمات برق در آلمان موسوم به یونیپر Uniper اعلام کرد که در نیمه اول سال ۲۰۲۲ به دلیل کاهش شدید عرضه گاز طبیعی از روسیه، ۱۲.۳ میلیارد یورو (۱۲.۵ میلیارد دلار) زیان خالص متحمل شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، بر اساس گزارش درآمد شرکت ارائه دهنده خدمات برق در آلمان موسوم به یونیپر Uniper که روز سه شنبه منتشر شد، این شرکت در نیمه اول سال 2022 به دلیل کاهش شدید عرضه گاز طبیعی از روسیه، 12.3 میلیارد یورو (12.5 میلیارد دلار) زیان خالص متحمل شد.

کلاوس دیتر مائوباخ، مدیر اجرایی این شرکت در بیانیه‌ای گفت: یونیپر به قیمت میلیاردها ضرر که ناشی از کاهش شدید واردات گاز از روسیه بود، طی ماه‌ها نقش مهمی در تثبیت عرضه گاز آلمان ایفا کرده است.

بر اساس این گزارش، جریان گاز طبیعی از روسیه، بزرگترین تامین کننده گاز آلمان، در چند ماه گذشته به دلیل مسائل فنی ناشی از تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه مسکو کاهش یافته است. در نتیجه، یونیپر مجبور شده است برای جبران کسری گاز خود، این محصول را در بازار نقدی با قیمت های بسیار بالاتر خریداری کند.

وضعیت مالی این شرکت به حدی وخیم شده است که برلین ماه گذشته مجبور شد وارد عمل شود و تا حدی شرکت را ملی کند و 30 درصد از سهام آن را خریداری کند.

طبق بیانیه منتشر شده، این شرکت در حال حاضر نمی‌تواند پیش‌بینی مناسبی برای درآمد سال جاری میلادی منتشر کند، اما به طور ضمنی اشاره کرد که احتمالاً یک "نتیجه منفی قابل‌توجه" وجود دارد.

آلمان به منظور مقابله با بحران انرژی قریب‌الوقوع، اخیراً از مردم این کشور درخواست کرد تا مصرف خود را کاهش دهند. دولت روند احیای نیروگاه‌های زغال سنگ را شروع کرد و در عین حال مالیات اضافی بر مصرف گاز را وضع کرد.

ارسال نظر

تازه ها