کد خبر 135338

عبدالخانی رایزن بازرگانی ایران در قطر با اشاره به بازار ۲۰ میلیون دلاری خرما در قطر از سهم تنها یک درصدی ایران از این بازار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عباس عبدالخانی در حاشیه برپایی میز ملی خرما در دشتستان در گفت‌وگو با خبرنگار بازار اظهار داشت: با وجود اینکه خرما یک محصول مقوی و دارای ارزش غذایی فوق العاده است لکن بدلیل اینکه تبلیغات مناسبی صورت نگرفته و به خوبی معرفی نشده از بازار خوبی برخوردار نیست.

وی افزود: نخلداران و تولیدکنندگان خرما نیاز به حمایت و رایزنی مدیران و مسئولان دارند و مسئولان باید تمام بازارهای جهانی را جستجو کرده و بازار مناسبی برای تولیدات نخیلات پیدا کنند.

رایزن بازرگانی ایران در قطر خاطر نشان کرد: قطر یک‌کشور با بازار مناسب است و بویژه در ایام برگزاری جام جهانی می‌تواند چند برابر نیازهای معمول، خرید کند.

عبدالخانی تصریح کرد: رایزنی های خوبی برای صادرات خرمای بوشهر به قطر صورت گرفته و در جام جهانی قطر، بخش زیادی از خرمای مصرفی قطر از این منطقه تامین می‌شود.

وی از خرید ۲۰ میلیون دلاری خرما در قطر خبر داد و گفت: تنها یک درصد خرمای مصرفی قطر را ایران‌تامین می‌کند واگر رایزنی مناسبی صورت گیرد می‌توانیم حداقل ۱۰ میلیون دلار صادرات خرما به قطر داشته باشیم و این در حالیست که اکنون حدود ۲۰۰ هزار دلار خرما از ایران به قطر صادر می‌شود.

رایزن بازرگانی ایران در قطر اضافه کرد: برپایی جشنواره خرمای ایران در قطر یک‌پیشنهاد و راهکار مناسب است که اگر انجام‌شود قطعا نتایج مثبت و فوق‌العاده‌ای در بر دارد.

ارسال نظر

تازه ها