کد خبر 135324

رییس کل سازمان مالیاتی کشور، مصوبات کارگروه راهبری سامانه مودیان را که به امضای وزرای اقتصاد و فناوری ارتباطات رسیده، ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «داود منظور» در بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور، مودیان و شرکت‌های معتمد ارائه‌کننده خدمات مالیاتی، مصوبات کارگروه راهبری سامانه مودیان در خصوص سند ویژگی‌ها و مشخصات پایانه‌های فروشگاهی، حافظه مالیاتی موضوع تبصره ۳ ماده ۳ قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان که به تایید وزرای امور اقتصادی و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیده است را ابلاغ کرد.

مصوبات این کارگروه شامل، سند ویژگی‌ها و مشخصات فنی پایانه‌های فروشگاهی، دستورالعمل نحوه صدور صورت‌حساب الکترونیکی، قالب شناسه یکتای حافظه مالیاتی و شماره منحصر به فرد مالیاتی در کنار دستورالعمل نحوه اتصال به سامانه مودیان است.

مصوبات این کارگروه در تاریخ نهم مردادماه امسال به امضای «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی و «عیسی زارع پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رسیده است.

منظور با بیان اینکه تا کنون ۵ هزار و ۳۰۰ فعال اقتصادی، داوطلبانه وارد سامانه مودیان شدند و کارپوشه ایجاد کردند، اعلام کرده است، در این سامانه برای هر کدام از فعالان اقتصادی که به عضویت در می‌آیند یک کارپوشه پرونده ویژه تشکیل می‌شود که همه صورتحساب‌هایی که صادر می‌کند یا صورتحساب‌هایی که به نام او صادر می‌شود به این پرونده یا کارپوشه الکترونیکی انتقال داده می‌شود.

ثبت‌نام و عضویت اجباری بر اساس فراخوان سازمان امور مالیاتی صورت خواهد گرفت و به‌زودی نخستین فراخوان عضویت مودیان اعلام عمومی خواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها