کد خبر 135182

سید مهدی نیازی معاون وزیر صمت گفت: در تلاش هستیم بسته تشویقی برای بانک‌ها بر اساس تأمین مالی زنجیره‌ای به شورای اقتصاد ارائه شود و به طور پایلوت تا الان ۷ هزار فاکتور با تلاش سیستم بانکی استعلام شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید مهدی نیازی در آغاز آئین رونمایی از نقشه راه تأمین مالی زنجیره‌ای در بخش کشاورزی که در بانک مرکزی برگزار شد، با بیان اینکه تأمین مالی زنجیره‌ای در دستور کار قرار گرفت گفت: این اقدام در حالی انجام شد که اوراق گام در گذشته وجود داشت.

معاون وزیر صمت با اشاره به اینکه با ۷ بانک تحت سامانه جامع تجارت تفاهم نامه‌ای منعقد شد گفت: این تفاهم نامه در جهت پرداخت تسهیلات بر اساس استعلام فاکتور به کشاورزان است که شبکه بانکی ملزم شده سیستم پرداخت تسهیلات را اجرایی کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: در تلاش هستیم بسته تشویقی برای بانک‌ها بر اساس تأمین مالی زنجیره‌ای به شورای اقتصاد ارائه شود و به طور پایلوت تا الان ۷ هزار فاکتور به ارزش ۱۱ هزار میلیارد تومان با تلاش سیستم بانکی استعلام شده و ۱۵ هزار میلیارد تومان تاکنون تأمین مالی سازماندهی شده و مطمئن هستیم که در تأمین مالی زنجیره‌ای عملیاتی شده است.

نیازی خاطرنشان کرد: با توجه به دو تکلیف مهم امسال برای بخش کشاورزی ،۷۰ درصد سرمایه در گردش هم باید از طریق استعلام فاکتور پرداخت شود.

وی اظهار کرد: از ۱/۵ سال اخیر سازماندهی تأمین مالی قراردادی کشاورزی را انجام داده ایم و از طریق تأمین مالی انتهای زنجیره کشاورزی، آماده ایم حمایت کنیم یعنی یک شرکت غذایی در انتهای زنجیره بتواند بر اساس اعتبارات حمایت شود و بانک‌ها نیز سایر اجزای زنجیره را حمایت مالی کنند.

ارسال نظر

تازه ها