کد خبر 135009

با تشکیل ستاد اربعین مشخص شد که فروش بلیت چارتری برای سفر به کربلا ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رستم قاسمی گفت: برای عملیات اربعین امسال پیش بینی شده که ۵ میلیون مسافر زائر کربلا خواهند بود؛ جلسات مفصل با حضور تمامی دستگاه ها در حال برگزاری است و تمامی مسیرهای جاده ای و اصلاح آنها در حال انجام است و ۳۰۰ هزار نفر با قطار و ۵۰ تا ۶۰ هزار نفر هم از طریق هواپیما جابه جا و مابقی زائران از طریق زمینی جابه جا می شوند بنابراین با توجه به تشدید گرما در پایانه ها وسایل سرمایشی در نظر گرفته شده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی پارسال در اربعین طبق توافق با مسئول عراقی مقرر شد که ۶۰ هزار نفراز طریق بخش هوایی جابه جا شود و در آن روز‌ها و شلوغی‌های در فرودگاه را شاهد بودیم، اما به بهترین شکل ممکن انجام شد و آمادگی ایجاد شد برای پرواز‌های حج امسال هم که توافق شد که ۴۰ هزار نفر تنها با هواپیمایی ایران ایر هم با توجه به تجربیات گذشته به خوبی و با کم‌ترین تاخیر انجام شد.

قاسمی می گوید: ستاد اربعین برای برگزاری عملیات حج تشکیل شده و در اربعین فروش بلیت به صورت چارتری نداریم حتی برای افرادی که از قبل بلیت خریداری کرده باشند. نرخی که برای بلیت های اربعین در نظر گرفته ایم نرخ بلیت کنونی است. از سوی دیگر فروش بلیت دلاری ممنوع بوده و با چند ایرلاین در این زمینه برخورد صورت گرفته و به تعزیرات معرفی شده است.

به گفته وزیر راه و شهرسازی برنامه این است تا پایان شهریور ۱۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن به بهره برداری برسد که منتظر انشعابات آن هستیم بخشی از این واحدها مربوط به مسکن ملی است که با برنامه ریزی صورت گرفته به این پروژه ها اضافه شده وبه بهره برداری می رسد. وام ۷۰۰ میلیون تومانی نهضت ملی مسکن توسط شورای عالی پول واعتبار تصویب نشده است.

در صندوق ملی مسکن ۳۰ هزار میلیارد تومان بودجه و خط اعتباری مسکن مهر به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان باید واریز شود از سوی دیگر رئیس جمهور دستور داده اند مالیات حوزه مسکن در تمامی حوزه ها متعلق به صندوق است که هنوز هیچ مبلغی پرداخت نشده است.

ارسال نظر

تازه ها