کد خبر 134917

معاون سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمرگفت: تاکنون ۱۴ تن درپی سیل امام‌زاده داوود مفقودند. با کشف یک جسد دیگر تعداد فوتی‌ها به ۶ تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در پی جاری شدن سیلاب در برخی مناطق غربی و جنوبی استان تهران تاکنون ۹ تن از هموطنان مصدوم و ۶ تن نیز جان باخته‌اند و با توجه به شدت آب گرفتگی‌ها و رانش زمین در برخی نقاط ، در حال حاضر تیم‌های امداد و نجات واکنش سریع در تهران و شهرستان‌های استان مشغول امداد رسانی بوده و جستجو برای مفقودان احتمالی ادامه دارد.

بدنبال هشدارهای سازمان هواشناسی، از شامگاه شب گذشته شاهد بارش شدید باران در استان تهران بودیم که در پی این بارش‌ها در چند نقطه از استان بویژه نقاط غربی و جنوبی شاهد آبگرفتگی، رانش زمین و وجود گل و لای بویژه در منطقه کن (امامزاده داوود) هستیم. بر این اساس عوامل عملیاتی هلال احمر، سازمان اورژانس کشور و مدیریت بحران استان در آماده باش قرار گرفتند. در همین راستا و بنا بر اعلام هلال احمر استان تهران بالغ بر ۸۰ نیروی عملیاتی در منطقه حضور داشته و در حال امداد رسانی هستند. 

بنابر اعلام هلال‌احمر، گل‌ولای به داخل امامزاده نفوذ کرده و خودروها در  زمین گیر افتاده‌اند. این حادثه حوالی ساعت ۱:۳۰ بامداد رخ داده که بلافاصله تیم‌های عملیاتی لازم به منطقه اعزام شدند.

 

احتمال وقوع دوباره سیلاب در تهران/ هشدار اورژانس به شهروندان

 

یحیی صالح طبری رئیس مرکز اورژانس تهران در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به احتمال وقوع دوباره این پدیده در ساعات بعد از ظهر اظهار کرد: با توجه به صدور هشدار هواشناسی مبنی بر احتمال وقوع دوباره این پدیده در تهران و در ساعت دو یا سه بعد از ظهر، از شهروندان درخواست می‌کنیم که در محل حادثه و خطر حاضر نشوند.

62331278

تعداد مفقودیها به ۱۴ تن افزایش یافت

با کشف یک جسد دیگر، جان‌باختگان ۶ تن شدند  

مرتضی مرادی پور، معاون سازمان امدادونجات جمعیت هلال احمر به ایسنا گفت: تاکنون ۱۴ تن درپی سیل امام‌زاده داوود مفقودند. با کشف یک جسد دیگر تعداد فوتی‌ها به ۶ تن رسید.

 

آماده‌سازی اماکن اسکان اضطراری با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر

۱۳:۴۳ـ  احسان شریفی شهردار منطقه ۵ تهران از آماده‌سازی اماکن اسکان با ظرفیت ۲۰۰۰ نفر برای اسکان اضطراری اهالی مناطق آسیب دیده از سیل محدوده امام‌زاده داوود(ع) در شمال غرب پایتخت خبر داد و گفت که فضای لازم برای اسکان ساکنان محدوده امامزاده داوود توسط شهرداری منطقه ۵ آماده شده و چادرهایی نیز به همین منظور در محل های مناسب نصب شده است. خوشبختانه بارندگی دیشب باعث تخریب خانه ها درحد وسیع نشده است اما بازار سنتی امامزاده داوود به شدت آسیب دیده و محورهایی که در مسیر جریان سیلاب و رانش زمین قرار داشتند آسیب زیادی دیده‌اند./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها