کد خبر 134700

1.8 میلیون نفر شماره شبا‌ برای دریافت سود سهام عدالت‌ ثبت نکردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یکی از اقدامات مهم شرکت سپرده گذاری مرکزی و سازمان بورس در زمینه عدالت به موضوع واریز سود سهام عدالت سال های 98 و 99 جاماندگان باز می‌گردد.

افرادی که به دلایل مختلف شماره شبای صحیحی برای واریز سود نداشته‌اند، می‌توانند در سامانه سجام با بارگذاری شماره شبای خود، در پایان هر ماه سود این دو سال را دریافت کنند، طبق روال ماه‌های گذشته در ابتدای مرداد‌ نیز سود سهام عدالت بیش از 91 هزار نفر واریز شده است.

حسنلو، مدیر فنی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی درباره سومین مرحله واریز سود سهام عدالت به جاماندگان، می‌گوید: حدود ۱۷۷ هزار تراکنش بانکی صورت گرفت که از این تعداد نزدیک به ۸۶ هزار تراکنش مربوط به سود سهام عدالت ۹۸ و ۹۱ هزار تراکنش نیز مربوط به واریزی سود عملکردی سال ۹۹ بوده است.

وی ادامه داد: بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت وجود دارند که سپرده گذاری برای واریز سود سهام عدالت آنها شماره شبای معتبری ندارد.

بنابراین گزارش، ارزش پرداخت‌های صورت گرفته در روزهای گذشته، برای سال ۹۸ بیش از ۱۴ میلیارد تومان و برای سال ۹۹ بیش از ۵۴ میلیارد تومان بوده است؛ یعنی در مجموع بیش از ۶۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان ‌واریزی سود برای جاماندگان وجود داشته است.

اکنون بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از سهامداران عدالت وجود دارند که سپرده گذاری برای واریز سود شماره شبای معتبر از آنها ندارد. این افراد باید با مراجعه به سامانه سجام‌ مراحل اصلاح اطلاعات یا ثبت نام را تکمیل تا در واریز‌های بعدی بتوانند سود خود را دریافت کنند.

ارسال نظر

تازه ها