کد خبر 134651

دولت سوئیس برای کمبود منابع گاز طبیعی و برق و بروز بحران انرژی در زمستان پیش رو، یک طرح اضطراری تهیه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از راشاتودی، نشریه باسلر سایتونگ طی روزهای اخیر در گزارشی اعلام کرد که دولت سوئیس برای کمبود منابع گاز طبیعی و برق و بروز بحران انرژی در زمستان پیش رو، یک طرح اضطراری تهیه کرده است.

به نوشته این روزنامه، دولت سوئیس چندین ماه است که در کنار شرکت های صنعتی روی این طرح کار می کند.

این طرح شامل چندین مرحله است، از یک کمپین آگاهی عمومی با فراخوان هایی برای صرفه جویی در انرژی، مانند خاموش کردن چراغ های ویترین و بخاری ها، تا جیره بندی برق برای حدود 30000 مصرف کننده بزرگ انرژی.

بر اساس این گزارش، دولت سوئیس همچنین نسبت به احتمال قطع برق در مناطق خاصی از این کشور از چهار تا هشت ساعت در روز به عنوان اقدامی سختگیرانه هشدار داده است.

مایکل فرانک، رئیس انجمن شرکت‌های برق سوئیس (VSE)، به این نشریه گفت: این طرح در صورت کمبود برق اجرایی خواهد شد.

فرانک گفت: شما باید این را مانند یک پازل تصور کنید. مناطق جداگانه به مدت 4 ساعت خاموش می‌شوند، سپس دوباره روشن می‌شوند در حالی که برق سایر مناطق قطع می‌شود.

وی افزود: برخی از بخش‌های شبکه - تکه‌های پازل - به مدت چهار ساعت برق ندارند، سپس بسته به موقعیت، دوباره برای چهار یا هشت ساعت برق خواهند داشت.

بر اساس این گزارش، بخش دیگر صرفه جویی، مصرف گاز را در این کشور هدف قرار می دهد. کارشناسان دولتی تخمین می‌زنند که تماس ها برای محدود کردن مصرف به کاهش 5 درصدی مصرف گاز کمک می کند.

این طرح همچنین به کسب‌وکارها پیشنهاد می‌کند تا در صورت امکان به جای گاز، از محصولات نفتی استفاده کنند. دولت تخمین می‌زند که این اقدامات می‌تواند مصرف را تا 20 درصد کاهش دهد. مرحله دیگر محدود کردن دما در ساختمان‌های عمومی و ادارات را پیشنهاد می‌کند./تسنیم

ارسال نظر

تازه ها