کد خبر 134645

سید احسان خاندوزی وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: یکی از برنامه‌های جدی در دولت سیزدهم کمک به رفع نیاز‌های خرد مردم از طریق وام قرض‌الحسنه است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سید احسان خاندوزی روز یکشنبه در مراسم افتتاح مرکز ارتباط با مشتریان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، اظهار داشت: هدف از حضور در این مراسم حمایت از بانک‌های قرض الحسنه کشور است و یکی از برنامه‌های جدی در دولت سیزدهم کمک به رفع نیاز‌های خرد مردم از طریق وام قرض‌الحسنه است.

وی افزود: وزارت اقتصاد امسال با همکاری بانک‌های دولتی و شبکه بانکی کمک کرد تا سرمایه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به دو برابر افزایش یابد و تا پایان سال برای دومین بار افزایش سرمایه این بانک را مورد حمایت قرار می‌دهیم تا قدرت اعتباردهی برای رفع نیاز‌های خرد مردم افزایش یابد.

وزیر اقتصاد گفت: به لحاظ شاخص‌های جهانی بهترین عملکرد را در بانک‌های قرض‌الحسنه داریم و بانک مهر ایران یکی از بهترین بانک‌ها در موضوع کفایت سرمایه است که پایین‌ترین تسهیلات معوق یا غیرجاری را در شبکه بانکی دارد. همچنین در یک سال گذشته بیش از ۸۰ درصد منابع بانک افزایش یافته است و بیش از ۲ میلیون و ۷۰۰ فقره تسهیلات قرض‌الحسنه اعطا کرده است.

ارسال نظر

تازه ها