کد خبر 134446

جانشین مرزبانی فراجا اعلام کرد:

به گفته جانشین مرزبانی فراجا، ۲ تیم تروریستی دیشب از مرزهای استان کردستان و کرمانشاه قصد نفوذ به کشور را داشتند که مرزبانان غرب کشور از نفوذ آنها جلوگیری کردند.

به گزارش بااقتصاد، سردار جلال ستاره عصر چهارشنبه در حاشیه مراسم تشییع پیکر ۲ مرزبان شهید بانه با تشریح حادثه بامداد چهارشنبه در مرز برویشکانی بانه اظهار داشت: در محدوده استان کردستان امنیت بسیار خوبی برقرار است بامداد چهارشنبه ۲ تیم تروریستی که نوع آنها مشخص نیست قصد نفوذ به داخل کشور را داشتند.

وی ادامه داد: یکی از گروه ها از مرز بانه استان کردستان و یک گروه نیز از مرز پاوه استان کرمانشاه بود که از نفوذ هر ۲ تیم با تلاش و از خودگذشتگی مرزبانان ممانعت شد.

ستاره گفت: تیمی که در پاوه بود منهدم شد و مقادیر زیادی سلاح و مهمات از آنها به دست آمد و تیمی که در بانه بود به هدف نرسید و به خاک کشور مقابل فرار کرد.

وی با بیان اینکه این حوادث اولین بار و آخرین بار نخواهد بود اضافه کرد: مردم ایران بدانند که مرزبانان جمهوری اسلامی ایران از مرزها به شدت دفاع می کنند و امنیت را برقرار خواهند کردند.

جانشین مرزبانی فراجا اظهار داشت: فعالیت های عمرانی و اقتصادی که در روستاهای مرزی و مرزها انجام می شود نمونه بارز امنیت پایدار در مرزها است.

وی گفت: امیدوارم که این گروهها بدانند که جواب ما بسیار قاطع و کوبنده خواهد بود و مردم غیور مرزنشین هم از اقدامات ما دفاع می کنند و در این زمینه پیشقدم هستند.

 بامداد چهارشنبه نیروهای مرزبانی هنگ مرزی برویشکانی در حین پایش مرزها با گروهی از افراد مصلح ناشناس درگیر شدند و ستوان دوم مهدی محمدی نسب و استوار دوم علی فاضلی شاد شهید شدند.

شهرستان مرزی بانه با ۱۵۸ هزار نفر در ۲۷۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان واقع شده است./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها