کد خبر 134444

اداره آتش‌نشانی لندن گزارش داد، امروز چهارشنبه یک برج مسکونی ۱۸ طبقه در منطقه وول‌ویچ واقع در شرق لندن دچار آتش سوزی شد.

به گزارش بااقتصاد، اداره آتش‌نشانی لندن اعلام کرد که ۱۲۵ آتش‌نشان و ۱۵ خودروی آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شده و سرگرم عملیات اطفای حریق هستند.

تصاویر منتشر شده نشان می‌دهد که دود غلیظی از پنجره یکی از واحدهای مسکونی طبقه هفدهم خارج می‌شود. این درحالیست که اداره آتش‌نشانی اعلام کرد که به طور هم‌زمان سرگرم مهار آتش‌سوزی دیگری در چمن‌زار مقابل این ساختمان است.

گفته می‌شود که نیروهای چندین مرکز آتش‌نشانی در این عملیات حضور دارند تا آتش‌سوزی را مهار کنند. سازمان اورژانس هم امدادگران خود را به محل حادثه اعزام کرده است. علت وقوع این حادثه و تعداد تلفات ناشی از آن هنوز اعلام نشده است.

این رویداد کمتر از ۲۴ ساعت پس از آن رخ داد که در اثر گرمای بی‌سابقه روز گذشته در انگلیس، ده‌ها ساختمان و تاسیسات عمومی در پایتخت دچار آتش‌سوزی و نابود شده‌اند. شهردار لندن دیروز را شلوغ ترین روز برای آتش نشانی لندن (LFB) از زمان جنگ جهانی دوم توصیف کرد.

دمای هوا دیروز به ۴۰.۳ درجه سانتی گراد رسید که در تاریخ انگلیس سابقه نداشته است. صادق خان شهردار لندن گفت در جریان عملیات دیروز ۱۶ اتش‌نشان مجروح شدند.

کارشناسان این تحولات را به گرم شدن زمین و تبعات ناشی از تغییرات آب و هوایی نسبت می‌دهند./ ایرنا

 

ارسال نظر

تازه ها