کد خبر 134095

سخنگوی وزارت خارجه چین

«ژائو لی‌جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین شامگاه پنجشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «مقامات آمریکا دروغ می‌گویند. آمریکا یک امپراتوری از دروغ‌ها است».

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، اتهام‌زنی‌های مکرر مقامات آمریکایی به چین درباره اقدامات تضعیف‌کننده نظم جهانی و همچنین کمک به روسیه در جنگ اوکراین، با واکنش تند پکن همراه شد.

«ژائو لی‌جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین شامگاه پنجشنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «آنها (مقامات آمریکا) دروغ می‌گویند. آمریکا یک امپراتوری از دروغ‌ها است».

ژائو در توئیت خود مجموعه‌ای از چهار تصویر دیپلمات‌های ارشد پیشین آمریکا را به اشتراک گذاشت که از جمله آنها می‌توان به دروغگویی «کالین پاول» وزیر خارجه سابق آمریکا درباره عراق، «هیلاری کلینتون» وزیر خارجه سابق آمریکا درباره لیبی و «نیکی هیلی» نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل درباره سوریه اشاره کرد.

وی پیش از این نیز ضمن اشاره به حملات ناتو  به یوگوسلاوی سابق، عراق، لیبی و افغانستان، بمباران کشورهای مختلف از طرف اعضای ناتو را سمبل تهاجمی بودن این پیمان خوانده و گفت: «ناتو یک پیمان دفاعی است؟ این جُک قرن است».

از سوی دیگر، «وانگ یی» وزیر خارجه چین نیز پس از گفت‌وگوی صریحِ پنج ساعته با «آنتونی بلینکن» همتای آمریکایی خود هشدار داده بود روابط واشنگتن و پکن در خطر خارج شدن از مسیر قرار گرفته است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها