کد خبر 134036

در 4 ماهه نخست امسال

به گفته مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۷۵ هزار تن انواع کودهای یارانه ای در سطح کشور توسط این شرکت توزیع شده است.

به گزارش بااقتصاد، به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، حمید رسولی، گفت: در سال جاری با وجود چالش‌های بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، تاکنون بیش از یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه را تدارک دیده‌ایم که طی نزدیک به چهار ماهه ابتدای سال جاری حدود یک میلیون و ۷۵ هزار تن آن بین استان‌های کشور توزیع شده است که این مقدار ۲۲ درصد نسبت به همین مدت زمان در سال قبل رشد داشته است.

وی افزود: برنامه ابلاغی سال جاری تامین، تدارک و توزیع سه میلیون و ۳۴۰ هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه است که با برنامه‌ریزی مناسب و تمهیدات لازم انتظار می‌رود صددرصد برنامه ابلاغی را اجرایی شود.

رسولی با بیان این که خوشبختانه با اقدامات انجام شده در سراسر کشور تاکنون ۳۲ درصد برنامه ابلاغی به انجام رسیده است، گفت: بدین ترتیب علاوه بر توزیع کود مورد نیاز کشاورزان، مقدار بیش از ۵۸۲ هزار تن ذخیره استراتژیک انواع کودهای کشاورزی می‌باشد که با توجه به شرایط کشور، ذخیره مطمئن و قابل اتکایی است.

وی افزود: هیچ مشکلی در تامین کود مورد نیاز کشاورزان وجود ندارد و به هر میزان که حواله دریافت کود توسط کشاورزان به ۳۵۰۰ کارگزار تامین نهاده‌های کشاورزی این شرکت در سراسر کشور واصل شود، کود کشاورزی تحویل خواهد شد.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطرنشان کرد: با عنایت به کاهش قیمت کودهای فسفاته و پتاسه در ابتدای سال و استقبال کشاورزان از مصرف این کودها در سال جاری، قطعاً سال پرمصرفی را در استفاده از کودهای کشاورزی داریم و امیدواریم که به همین نحو، کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی نیز ارتقا یابد.

 

ارسال نظر

تازه ها