کد خبر 133967

در دیدار معاون امور بین‌الملل شرکت روس اتم با رئیس سازمان انرژی اتمی راه‌های گسترش همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و روسیه بررسی شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «نیکلای اسپاسکی» معاون امور بین‌الملل شرکت روس اتم که برای دیداری یک روزه به تهران سفر کرده، عصر امروز (سه شنبه) ۲۱ تیرماه، با محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار که بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی و سفیر روسیه در تهران نیز حضور داشتند، طرفین ضمن راهبردی خواندن روابط دو کشور، راه‌های گسترش همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف صلح‌آمیز هسته‌ای را مورد بررسی قرار دادند.
شایان ذکر است بخشی از هیأت روسی که از بخش‌های مختلف شرکت روس اتم، نیکلای اسپاسکی را همراهی می‌کردند، روز گذشته با همتاهای ایرانی خود دیدار و مذاکره کردند. اسلامی همچنین از آلکسی لیخاچیوف، همتای روس خود دعوت کرد تا در روزهای پایانی سال جاری میلادی به ایران سفر کند.
در مذاکرات صبح امروز بین هیأت‌‌های ایرانی و روسی به سرپرستی کمالوندی و اسپاسکی راه‌های مختلف توسعه روابط در زمینه‌های مختلف هسته‌ای مورد بررسی قرار گرفت./فارس

ارسال نظر

تازه ها