کد خبر 133946

سخنگوی وزارت صمت در مصاحبه با رادیو گفت‌وگو از زمان احتمالی برگزاری مرحله دوم قرعه‌کشی در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، معاون وزارت صمت از احتمال برگزاری مرحله دوم قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه در پایان تیرماه یا اوایل مرداد ماه خبر داد. منوچهر منطقی گفت: در دور اول ۴۸ درصد از خودروهای عرضه شده، از سامانه یکپارچه خارج شدند و ایران خودرو و سایپا به نتیجه رسیدند که آن‌ها را خارج از قرعه کشی عرضه کنند.او می‌گوید: مشکل افرادی که در سامانه فروش یکپارچه به عنوان نفر جایگزین (رزرو) بودند، حل شد و به همه آن‌ها خودرو تخصیص یافت؛ بر این اساس علاوه بر ۱۷۶ هزار دستگاه که برای این دوره فروش تخصیص یافته بود، ۶۰ هزار دستگاه هم به افراد جایگزین اختصاص یافت.

سخنگوی وزارت صمت نیز از احتمال برگزاری مرحله دوم قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه در پایان تیرماه خبر داد و گفت: احتمالاً تا پایان سال بساط قرعه‌کشی برچیده شود و عرضه و تقاضا تعیین قیمت کند.سخنگوی وزارت صمت در مصاحبه با رادیو از احتمال برگزاری مرحله دوم قرعه‌کشی خودرو در سامانه یکپارچه در پایان تیرماه خبر داد.امید قالیباف گفت: تاریخ دقیق بر اساس عرضه محصول از سوی خودروسازان تعیین و توسط سامانه یکپارچه تخصیص خودرو انجام خواهد شد.

وی با اشاره به چشم انداز حذف قرعه کشی خودرو افزود: در زمینه خودروهایی که تقاضای بالاتر از عرضه دارند، مشکل داریم و ناچاریم از طریق قرعه‌کشی عمل کنیم ولی برنامه‌ریزی‌شده که احتمالاً تا پایان سال بساط قرعه‌کشی برچیده شود و عرضه و تقاضا تعیین قیمت کند.در همین حال چند روز پیش مدیر سامانه جامع تجارت گفت: ما اصلا نگفتیم قرعه کشی متوقف شود، طبق سیاست‌های وزارت صمت بنایی بر تعطیلی سامانه وجود ندارد.

ارسال نظر

تازه ها