کد خبر 133823

بنا بر اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار و آگهی‌های ثبت شده برای فروش خودروهای کارکرده در بازار، فهرستی از قیمت خودرو در محدوده ۱۵۰ تا ۳۶۰ میلیون تومانی به دست آمده است. روند نوسانی قیمت این خودروها همچنان ادامه دارد. در طول یک سال گذشته، بعضی از انواع آنها تا ۵۵ درصد افزایش قیمت را نیز تجربه کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، خودروهای کارکرده با توجه به گرانی خودروهای صفر کیلومتر بازار خاص خود را دارند. بنا بر اطلاعات به دست آمده از سایت دیوار و آگهی‌های ثبت شده برای فروش خودروهای کارکرده در بازار، فهرستی از قیمت خودرو در محدوده ۱۵۰ تا ۳۶۰ میلیون تومانی به دست آمده است. روند نوسانی قیمت این خودروها همچنان ادامه دارد. در طول یک سال گذشته، بعضی از انواع آنها تا ۵۵ درصد افزایش قیمت را نیز تجربه کرده‌اند.

در جدول زیر، ارزان‌ترین خودرو، پراید ۱۳۱ SE محسوب می‌شود. متوسط قیمت این خودرو در آگهی‌های منتشر شده در خرداد سال جاری، ۱۵۵ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان بود. در حالی که، این خودرو در خرداد سال گذشته به طور متوسط با نرخ ۹۹ میلیون و ۷۳۰ هزار تومان معامله می‌شد.

در راس گران‌ترین خودروها در جدول تجارت‌نیوز نیز، پژو پارس اتوماتیک TU5 قرار دارد که متوسط قیمت آن ماه گذشته به ۳۵۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تومان رسید. این خودرو سال گذشته به طور متوسط، ۲۶۵ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان قیمت داشت.

خودروهای کارکرده کمتر از ۳۶۰ میلیون تومان

افراد در خرداد امسال، می‌توانستند پژو ۲۰۶ تیپ ۵، را با متوسط قیمت ۲۹۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان، انتخاب کنند. این خودرو سال گذشته به طور متوسط، ۲۰۷ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان قیمت داشت.

خریداران همچنین می‌توانستند، پژو ۴۰۵ SLX بنزینی را با متوسط قیمت ۲۸۳ میلیون و ۸۱۰ هزار تومان بخرند. این خودرو در خرداد ۱۴۰۰ به طور متوسط، ۱۸۱ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان معامله می‌شد. این به معنای رشد ۵۶،۴۰ درصدی قیمت این خودرو است.

آنها می‌توانستند پژو ۴۰۵ GLX بنزینی را نیز با متوسط قیمت ۲۳۰ میلیون و ۷۰ هزار تومان خریداری کنند. متوسط نرخ این خودرو در خرداد سال گذشته، ۱۶۱ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان بود. این خودروی کارکرده در بازه زمانی یک ساله، ۴۲،۳۳ درصد افزایش قیمت داشت.

سمند LX ساده انتخاب دیگری است که متوسط قیمت آن در آگهی‌ها ۲۴۸ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان بوده است. این خودرو خرداد سال ۱۴۰۰، با متوسط قیمت ۱۶۶ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان معامله می‌شد.

خودروهای حدود ۲۰۰ میلیون تومان و کمتر

فروشندگان خودرو، ام‌وی‌ام ۳۱۵ هاچبک اسپرت اکسلنت را با متوسط قیمت ۲۷۹ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان در سایت دیوار آگهی کرده بودند. متوسط قیمت این خودرو در سال گذشته، ۲۰۸ میلیون و ۸۰ هزار تومان بود. این به معنای رشد ۳۴،۴۶ درصدی قیمت این خودرو است.

در فهرست خودروهای کارکرده کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان، همچنین افراد می‌توانند نام ساینا دنده‌ای EX و تیبا هاچبک EX را بیابند. متوسط قیمت آنها در آگهی‌ها به ترتیب ۱۸۵ میلیون و ۶۱۰ هزار و ۱۷۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بوده است. این خودروها سال گذشته، به طور متوسط ۱۲۴ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۱۱۶ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان معامله می‌شدند.

جدول ۱۰ خودروی کارکرده پرطرفدار را در ادامه می‌بینید. قیمت خودروها، در خرداد ۱۴۰۱ با اردیبهشت امسال و همچنین خرداد سال گذشته مقایسه شده است.

در این فهرست، پراید ۱۳۱ SE و تیبا هاچبک EX بیشترین و پژو پارس اتوماتیک TU5، کمترین رشد قیمت را نسبت به سال گذشته داشته‌اند.

همچنین تیبا هاچبک EX، ساینا دنده‌ای EX و  پژو پارس اتوماتیک TU5، نسبت به اردیبهشت سال جاری افت و مابقی خودروها در این بازه زمانی رشد قیمت را تجربه کرده‌اند. سمند LX ساده در طول یک ماه بیشترین و پژو ۲۰۶ تیپ ۲، کمترین رشد را داشته است.

خودروهای-کارکرده-ماهانه

نوسانات قیمتی خودروهای کارکرده

منبع:تجارت نیوز

ارسال نظر

تازه ها