کد خبر 133712

وزیر بهداشت خبر داد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دستور رییس جمهور برای پرداخت هشت هزارمیلیارد تومان به بیمه ها برای گسترش پوشش بیمه ای دارو خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت که به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور به  شهرستان کامیاران سفر کرده است، در جمع اقشار مختلف مردم کامیاران افزود: به دستور رییس جمهور در جلسه ای که  دیروز و با حضور ایشان برگزار شد، این اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه به بیمه ها تخصیص می یابد و علاوه بر آن اعتبارات بیمه ها به مرور افزایش پیدا می کند تا اولا داروهای بیشتری تحت پوشش بیمه قرار بگیرند و ثانیا مبلغ پرداختی از جیب مردم کاهش یابد.

وی تصریح کرد: با دستور رییس جمهور،  در خصوص تخصیص اعتبار جدید و تقویت بیمه ها مبلغ پرداختی از جیب مردم ( فرانشیز )برای خرید داروها امسال نسبت  به سال گذشته افزایش نخواهد داشت.

وزیر بهداشت همچنین در حاشیه دیدار با اقشار مختلف مردم  شهرستان کامیاران  در جمع خبرنگاران گفت: در این سفر از بیمارستان «سینا » کامیاران بازدید کردیم که  نیاز به  بازسازی  دارد. 

وی گفت: طرح گسترش بیمارستان در بخش زایمان و اورژانس نیز باید به فوریت تکمیل شود.

دکتر عین اللهی با بیان اینکه بهبود وضعیت بیمارستان سینا، طرحی کوتاه مدت است، افزود: طرح جامع بیمارستان جدید ۱۰۰ تختخوابی با تأمین اعتبارات مورد نیاز، می‌بایست ظرف دو سال آینده، به بهره برداری برسد.

بر اساس گزارش سایت وبدا، وی خاطرنشان کرد: به عنوان نماینده ویژه رییس جمهور از پروژه سد گاوشان منطقه خامسان کامیاران بازدید داشتیم؛ تکمیل این پروژه  یکی از خواسته های مردم کامیاران برای حل مشکلات آب  این شهرستان است که در دولت درباره آن تصمیم گیری می شود.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها