کد خبر 133589

شرکت بازرگانی دولتی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: میزان توزیع انواع کالاهای اساسی در کشور از ابتدای سال جاری تا پانزدهم تیرماه به بیش از سه و نیم میلیون تن رسید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت بازرگانی دولتی با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد: بر اساس وظایف و مأموریت‌های خود برای تنظیم بازار انواع کالاهای اساسی کشور از مبادی داخلی و خارجی، نسبت به تأمین و ذخیره‌سازی این کالاها اقدام می‌کند و با توجه به نیاز بازار و بعد از اعلام ستاد تنظیم بازار، این کالاها را از طریق شبکه‌های عرضه سراسری و فروشگاه‌های زنجیره‌ای سراسر کشور در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

بر اساس این گزارش، کالاهای توزیع شده از ابتدای سال جاری تا پانزدهم تیرماه، شامل انواع گندم، برنج‌ خارجی، روغن خام و شکر سفید و خام مجموعاً به وزن سه میلیون و 577 هزار تن می‌شود که بر مبنای پیش‌بینی و نیازسنجی بازار و پس از صدور مجوزهای توزیع از سوی مراجع ذی‌صلاح، در مراکز جمعیتی سراسر کشور توزیع شده است.

میزان توزیع گندم در این مدت به 3 میلیون و 27 هزار تن رسیده است که این گندم‌ها در دو نوع معمولی و درومِ تولید داخل و وارداتی، برای مصارف واحدهای نانوایی و صنف و صنعت سراسر کشور توزیع شده است.

در این مدت همچنین 185 هزار تن انواع برنج‌های خارجی شامل هندی، تایلندی و پاکستانی، 241 هزار تن شکر سفید و خام، 104 هزار تن روغن خام و 20 هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا که برای استحصال روغن خوراکی در اختیار کارخانجات روغن‌کشی قرار گرفته‌اند، در سراسر کشور توزیع شده است.

شرکت بازرگانی دولتی ایران به عنوان متولی تأمین کالاهای اساسی کشور با رصد بازارهای داخلی و بین‌المللی، با تمام توان، ظرفیت‌های تأسیساتی و تجهیزاتی و نیروی انسانی خود را در سراسر کشور به کار گرفته است و با تأمین به‌موقع کالاهای اساسی، در حال حاضر در مراکز ذخیره سازی سراسر کشور، میزان قابل توجهی از این کالاها نگهداری می‌شود که با توجه به نیاز موجود به بازار مصرف عرضه می‌شود.

ارسال نظر

تازه ها