کد خبر 133502

استاندار تهران گفت: تکلیف رشد اقتصادی ۸ درصدی از سوی دولت برای استان تهران مشخص شده که بخشی از این امر با توجه به عبور از شرایط کرونا محقق می‌شود، اما بخش دیگر نیاز به برنامه‌ریزی جدی دارد؛ لذا نیاز است که دستگاه‌های اجرایی سطح استان برای تحقق این پیش بینی تلاش بیشتری را به کار بگیرند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، استاندار تهران از پیش بینی رشد اقتصادی ۸ درصدی برای استان تهران از سوی دولت خبر داد و بر لزوم تحقق این پیش بینی با تلاش دستگاه های اجرایی سطح استان تهران تاکید کرد.

محسن منصوری در جلسه شورای برنامه ریزی استان تهران که با حضور رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران برگزار شد، گفت: تکلیف رشد اقتصادی ۸ درصدی از سوی دولت برای استان تهران مشخص شده که بخشی از این امر با توجه به عبور از شرایط کرونا محقق می‌شود، اما بخش دیگر نیاز به برنامه‌ریزی جدی دارد؛ لذا نیاز است که دستگاه‌های اجرایی سطح استان برای تحقق این پیش بینی تلاش بیشتری را به کار بگیرند.

وی افزود: بی تردید باید بخشی از جلسات شورای برنامه ریزی، شورای اداری و جلسات مهم استان به مباحث تحلیلی اختصاص داده شود تا نقش و جایگاه استان در کشور مشخص شود. برای تحقق رشد تعریف شده باید در حوزه بهره وری برنامه ریزی جدی داشته باشیم، همچنین بایستی تکالیف دستگاه‌ها مشخص شود و این تکالیف مبتنی بر ظرفیت و توان دستگاه‌ها باشد.

منصوری تاکید کرد: مشکل دیرینه استان در زمینه استقرار صنایع با پیگیری دولت ظرف ۶ ماه منتهی به اخذ مصوبه از سوی دولت شد که اقدام بسیار بزرگی است و باید این قبیل پیگیری‌ها ادامه داشته باشد./ایسنا

ارسال نظر

تازه ها