کد خبر 133264

سفیر اتحادیه اروپا در سازمان ملل گفت: من نگران هستم که نتوانیم از خط پایان عبور کنیم. پیام من این است: از این فرصت استفاده کنید و توافق را بر اساس متنی که روی میز است به پایان برسانید.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از رویترز «اولوف اسکوگ» سفیر اتحادیه اروپا در سازمان ملل گفت: من نگران هستم که نتوانیم از خط پایان عبور کنیم. پیام من این است: از این فرصت استفاده کنید و توافق را بر اساس متنی که روی میز است به پایان برسانید.

در همین حال سفرای کشورهای اروپا در سازمان ملل، همگی مسئولیت شکست مذاکرات در دوحه و در نهایت شکست کلی احیای برجام را به دوش ایران گذاشته‌اند.

«باربارا وودوارد» سفیر بریتانیا در سازمان ملل گفت: ایران باید فوراً این توافق را انجام دهد – توافقی بهتر از این وجود نخواهد داشت.

«ریچارد میلز» معاون سفیر آمریکا در سازمان ملل در نشست شورای امنیت گفت: ایران هنوز هیچ فوریتی واقعی برای انعقاد توافق، پایان دادن به بحران هسته‌ای کنونی و دستیابی به لغو مهم تحریم‌ها نشان نداده است.

«نیکلاس دی ریویر» سفیر فرانسه در سازمان ملل متحد نیز گفت: ایران نه تنها پیشنهاد روی میز را قبول نکرده است، بلکه موضوعات بیشتری را نیز اضافه کرده است که خارج از برجام با خواسته‌های حداکثری و غیرواقعی است.

ایران اما آخرین مذاکرات را «جدی و مثبت» توصیف کرد و گفت که آماده دستیابی به توافق است.

مجید تخت، سفیر ایران در سازمان ملل متحد گفت: ایران از آمریکا ضمانت‌های قابل راستی‌آزمایی و عینی خواسته است که برجام دوباره از بین نخواهد رفت، آمریکا دوباره تعهدات خود را نقض نخواهد کرد و تحریم‌ها به بهانه‌ها یا تعیین‌های دیگر دوباره اعمال نخواهد شد.

ارسال نظر

تازه ها