کد خبر 133033

لطف‌الله سیاهکلی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در مورد جلسه امروز رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت با استیضاح‌کنندگان به همشهری آنلاین گفت هر ۳۴ نماینده به استیضاح وزیر رأی دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «لطف‌الله سیاهکلی»، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، در مورد جلسه امروز رضا فاطمی‌امین، وزیر صمت، با استیضاح‌کنندگان که در کمیسیون صنایع و معادن برگزار شد، با بیان اینکه به احتمال زیاد استیضاح وزیر به صحن می‌رود، گفت: «در جلسه امروز در مورد کیفیت و قیمت خودرو و همچنین مدیریت ضعیف معادن و نحوه بهره‌برداری و واگذاری و نظارت بر معادن سوال شد که چرا کیفیت خودرو پایین است و قیمت آن بالاست و چرا همچنان افزایش قیمت داریم و برنامه شما برای این بخش‌ها چیست. آقای وزیر هم توضیحاتی دادند که مورد قبول واقع نشد.»

سیاهکلی در مورد اینکه نتیجه قطعی استیضاح چه می‌شود؟ افزود: «من به عنوان سوال‌کننده اصلی قانع نشدم و بقیه نمایندگان نیز آنطور که صحبت کردند قانع نشدند. اما از آنجا که نمایندگان استقلال رأی دارند و ممکن است برخی‌ها بخواهند رأی خود را پس بگیرند، کمیسیون باز تا فردا به استیضاح‌کنندگان فرصت داد که اگر رأی‌شان عوض شد اعلام کنند. اگر نه، استیضاح به هیئت رئیسه مجلس اعلام می‌شود و وزیر ۱۰ روز فرصت دارد که به صحن بیاید و دفاعیات خود را ارائه کند.»

برخی نمایندگان تخلف کردند

نماینده قزوین در مورد پیامک‌های تهدیدآمیزی که برای وزیر صمت از سوی برخی نمایندگان ارسال شده است، هم گفت: «آقای وزیر مشخصا گفتند که این حرف نادرستی است و من نگفته‌ام پیامک‌های تهدیدآمیز. اما این جمله را گفتند که بعضی از نمایندگان، البته خارج از لیست استیضاح، از من درخواست انتصاب بعضی از افراد را کردند که من جواب منفی دادم. ایشان تاکید کردند که نمایندگانی که این درخواست را کردند داخل لیست استیضاح‌کنندگان نیستند. ما هم از ایشان خواستیم اسامی آنها را به هیئت رئیسه بدهد تا در کمیته نظارت بر رفتار نمایندگان در مورد آن بحث شود، چون نظر مقام معظم رهبری این است که ما در انتضابات دخالت نکنیم.»

سیاهکلی ادامه داد: «من از وزیر پرسیدم آیا این نمایندگان به شما پیشنهاد داده‌اند یا اصرار بر انتصاب دارند که وزیر گفتند اصرار بر انتصاب دارند که این تخلف است. چون پیشنهاد دادن ایرادی ندارد و حالت مشاوره دادن دارد اما باز تصمیم‌گیر خود وزیر است اما اصرار بر انتصاب خلاف قانون است و وزیر باید اسامی آنها را به مجلس بدهد تا بررسی شود و اقدام قانونی صورت بگیرد.»
ارسال نظر

تازه ها