کد خبر 132799

در اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، همه سرپرستان خانوار باید اطلاعات ملکی و اقامتی خود را در سامانه ملی املاک و اسکان ثبت کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رستم قاسمی روز پنجشنبه در حاشیه سفر به خراسان شمالی به خبرنگار ایرنا در اسفراین اظهار داشت: بر اساس قانون، مردم مکلف هستند اطلاعات را در سامانه املاک و اسکان ثبت و خود اظهاری داشته باشند اما این افتاق نیفتاد.

وی افزود: بر اساس قانون با کسانی که در این سامانه ثبت نام نکنند برخورد می شود.

در اجرای ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم، همه سرپرستان خانوار باید اطلاعات ملکی و اقامتی خود را در سامانه ملی املاک و اسکان ثبت کنند.

رستمی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اجرای طرح نهضت ملی مسکن و تاثیر آن در کاهش اجاره بها گفت: طرح نهضت ملی مسکن با دستور رییس جمهور آغاز شده است و پیشرفت آن در استان خراسان شمالی خوب و مناسب است به طوری که در این استان سهم ۲ سال، ساخت مسکن آغاز شده است.  

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در کشور قرار است در دولت سیزدهم، چهار میلیون واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ساخته شود و بر این اساس در هر دو سال ۲ میلیون واحد مسکونی ساخته می شود.

وی با شاره به کلنگ زنی و اجرای عملیات ساخت واحدهای مسکونی در شهرستان اسفراین افزود: تلاش ما بر این است که امسال تمام واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن در شهرستان کلنگ زنی و عملیاتی شود.

وی گفت: در اسفراین پروژه های نهضت ملی مسکن به لحاظ موقعیت ساخت و کیفیت ساخت، خوب است و امید می رود بخشی از واحدهای مسکونی تا دهه فجر و بخشی تا پیان سال افتتاح می شود.

وزیر راه  شهرسازی گفت: در سطح کشور هم برنامه بر این است که واحدهای مسکونی در قالب این طرح زودتر کلنگ زنی و آغاز شود تا بتوانیم وعده دولت را برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال محقق کنیم.

استان خراسان شمالی، به عنوان مقصد بیست و ششمین سفر استانی دولت سیزدهم، امروز میزبان آیت الله سیدابراهیم رئیسی و وزیران دولت سیزدهم است. 

ارسال نظر

تازه ها