کد خبر 132671

خاندوزی:

عرضه خودرو در بورس کالا از دستورکار خارج نشد

وزیر اقتصاد تاکید دارد بورس کالا در زمینه عرضه خودرو در بورس کالا می‌تواند گره گشا باشد. به گفته احسان خاندوزی در این باره هنوز چیزی از دستورکار خارج نشده است.

عرضه خودرو در بورس کالا از دستورکار خارج نشد

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، وزیر اقتصاد تاکید دارد بورس کالا در زمینه عرضه خودرو در بورس کالا می‌تواند گره گشا باشد. به گفته احسان خاندوزی در این باره هنوز چیزی از دستورکار خارج نشده است.

به نقل از مهر احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی صبح امروز (سه‌شنبه ۳۱ خرداد) در نشست خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه برنامه وزارت اقتصاد و رئیس شورای عالی بورس برای استفاده از ابزارهای مالی برای عرضه خودرو مانند اوراق سلف موازی چیست؟ تصریح کرد: نه تنها خود بورس کالا بلکه سازمان بورس و اوراق بهادار در مجموعه خود به دنبال آن است که ابزارهای خود را به منظور تامین مالی به بازار سرمایه وارد کند. بیش از اینکه عرضه فیزیکی خودرو در بورس کالا باشد، انتخاب کردیم از ابزارهای دیگر در بازار سرمایه استفاده کنیم. بورس کالا می‌تواند گره گشا باشد.

سخنگوی اقتصادی دولت بیان کرد: عدم توافق با بورس موجب شده بود دو بخشنامه متفاوت از وزارت صمت و یک دستورالعمل و شیوه نامه از سوی بورس کالا صادر شود و به دلیل هماهنگی‌ای که صورت نگرفته بود، ناچار شدیم برای تدوین بخشنامه واحد کار را متوقف کنیم. چیزی از دستور کار خارج نشده است و قرار شد فعلاً اجرا متوقف بماند و ظرف چند روز و چند هفته آینده به یک پلتفرم واحد برای عرضه و جذب سرمایه کالای مردم استفاده کنیم.

  • مشروح کامل نشست خبری وزیر اقتصاد با اصحاب رسانه را اینجا بخوانید.

 

ارسال نظر

تازه ها