کد خبر 132659

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های دریایی بین ایران و عمان و راه‌اندازی مجدد خط مسافری چابهار ـ عمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، علی اکبر صفایی در نشست مجازی با خمیس شامخی؛ معاون وزیر حمل‌ونقل عمان، با اشاره به فرصت مناسب فعال شدن توافق‌نامه عشق‌آباد برای ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه و افغانستان به عمان، اظهار کرد: سازمان بنادر برای ارسال کالاهای ترانزیتی این کریدور از طریق بندرعباس و بندر چابهار به‌مقصد بنادر عمان آمادگی کامل دارد؛ همچنین برای ارسال کالا به‌صورت آزمایشی در این مسیر، جلسات و کارگروه‌های متعددی در تاشکند و عشق‌آباد برگزار شده است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های دریایی بین ایران و عمان، اعلام کرد: سازمان بنادر آمادگی تشکیل و برگزاری جلسات کمیته همکاری‌های دریایی بین دو کشور را دارد.

صفایی ادامه داد: از مقامات بندری و دریایی و همچنین شرکت‌های خصوصی فعال عمان دعوت می‌کنیم با حضور در بنادر ایران از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود مطلع شوند.

وی با تأکید بر حضور فعال نمایندگان کشورهای منطقه در بنادر جنوبی ایران، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی با فراهم کردن زیرساخت‌ها و روساخت‌ها آماده همکاری است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از راه‌اندازی مجدد خط مسافری چابهار ـ عمان خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای راه‌اندازی خط مسافری بین دوکشور، انجام شده است.

ارسال نظر

تازه ها