کد خبر 132466

در حالی قرار بود با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران قطار کانتینری ریلی قزاقستان-ایران- ترکیه راه اندازی شود که این مراسم به فردا موکول شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قرار بود امروز  طی مراسمی با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل راه آهن و برخی مسئولان کشور قزاقستان، قطار کانتینری آزمایشی اعزامی قزاقستان به مقصد ترکیه و اروپا با ورود به کریدور شبکه سراسری ریلی ایران رسماً راه‌اندازی شود.

این در حالی است که این برنامه کنسل و قرار است فردا با حضور ویدیو کنفرانسی روسای رییس جمهور ایران و قزاقستان قطار کانتینری قزاقستان-ایران-ترکیه به صورت آزمایشی راه اندازی شود.

به گزارش تسنیم، اعزام این قطار بر اساس مذاکرات و هماهنگی‌های قبلی انجام شده بین سید میعاد صالحی، مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با مدیرعامل راه‌آهن کشور قزاقزستان و با هدف فعال شدن کریدور ترانزیتی KTI (قزاقزستان - ترکمنستان - ایران) و در ادامه حمل به مقصد ترکیه و اروپا در چارچوب نشست روسای جمهور دو کشور ایران و قزاقزستان صورت پذیرفته است.

این قطار کانتینری روز سه‌شنبه مورخ 24 خرداد از مبدا اکتائو قزاقزستان بارگیری و به مقصد در نظر گرفته شده، مطابق برنامه تنظیمی اعزام شده است. 

قطار یاد شده شامل 48 دستگاه کانتینر 20 فوت حامل گوگرد است که روی 24 دستگاه واگن مسطح قزاقی بارگیری و در ایستگاه اترک ترکمنستان به واگن‌های ایرانی ترانشیپمنت و پس از انجام تشریفات لازم به سمت ایستگاه مرزی ایران در اینچه برون حرکت کرده است.

طول این مسیر ریلی 6 هزار و 336 کیلومتر است که از این میزان، حدود 3 هزار و 185 کیلومتر در قلمرو قزاقستان، 700 کیلومتر در قلمرو ترکمنستان، یک هزار و 517 کیلومتر در قلمرو ایران و 934 کیلومتر آن در قلمرو ترکیه قرار دارد.

تعداد واگن‌های قطار کانتینری آزمایشی قزاقزستان 24 دستگاه و تعداد کانتینرها، 48 عدد کانتینر 20 فوت است.

ارسال نظر

تازه ها