کد خبر 132377

نخست وزیر کره‌جنوبی اعلام کرد که دولت این کشور قرنطینه اجباری یک هفته‌ای فعلی برای افراد مبتلا به ویروس کووید-۱۹ را به مدت چهار هفته دیگر تمدید کرده زیرا عقب‌نشینی از محدودیت‌ها می‌تواند به سرعت باعث بازگشت این ویروس شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری یونهاپ، «هان دوک سو» در جریان نشستی در خصوص مبارزه با ویروس کرونا، با بیان این مطلب افزود: سطح کنونی گسترش این ویروس در کشور قابل مدیریت است اما نگرانی از ابتلای شمار بیشتری از افراد و مرگ و میر ناشی از آن به طور کافی کاهش نیافته است.

وی گفت: دولت برنامه دارد تا ارزیابی خود از شرایط ابتلا به کرونا را هر چهار هفته یکبار بررسی کرده و درباره اینکه آیا محدودیت‌های قرنطینه‌ای باقی بماند یا نه، تصمیم‌گیری کند.

نخست وزیر کره‌جنوبی افزود: دولت همزمان با برداشتن گام‌هایی در جهت عادی‌سازی شرایط برای دوره بعد از همه‌گیری، برخی از محدودیت‌های مربوط به قرنطینه خانگی را کاهش خواهد داد.

تنها افرادی که به طور کامل واکسینه شده‌اند اجازه دارند تا از والدین خود یا دیگر اقوامشان در مراکز نگهداری از سالمندان مبتلا به کرونا بازدید کنند. با این حال دولت کره‌جنوبی برنامه دارد به سالمندانی که چهار دز کامل واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند اجازه دهد آزادانه در شهر تردد داشته باشند.

سئول میگوید با وجودی که شرایط این کشور از نظر مقابله با ویروس کرونا با ثبات است اما همچنان خطر همه گیری به طور کامل رفع نشده است.

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها