کد خبر 132232

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا اعلام کرد که موضوع افزایش تولید نفت یکی از موضوعاتی است که جو بایدن در سفرش به عربستان درباره آن صحبت خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا به‌دنبال انتشار بیانیه کاخ سفید درباره سفر قریب‌الوقوع بایدن به عربستان، گفت که بایدن در عربستان سعودی درباره موضوعاتی از جمله مبارزه با تروریسم رایزنی خواهد کرد.

وی همچنین گفت که موضوع افزایش تولید نفت یکی دیگر از موضوعاتی است که جو بایدن در سفرش به عربستان و دیدار با پادشاه و ولی‌عهد سعودی درباره آن صحبت خواهد کرد.

به گزارش الجزیره، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا تأکید کرد که بایدن در سفر خود به عربستان موضوع حقوق بشر را نیز مطرح خواهد کرد.

وی تصریح کرد: بایدن در مورد ایران و مسائل انرژی عربستان و پایان دادن به جنگ یمن نیز بحث و گفت‌وگو می‌کند.

خبرگزاری دولتی عربستان «واس» امروز (سه‌شنبه، 24 خرداد) به نقل از دیوان پادشاهی این کشور اعلام کرد که «جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در تاریخ ۱۵ ژوئیه (۲۴ تیر) برای دیدار با پادشاه عربستان و ولی‌عهد سعودی به این کشور سفر می‌کند».

دفتر پادشاهی عربستان افزود: «بایدن در جریان این سفر قرار است در اجلاسی شرکت کند که ملک‌سلمان از رهبران شورای همکاری و کشورهای مصر، اردن و عراق برای حضور در آن دعوت کرده است».

همزمان کاخ سفید هم در بیانیه‌ای اعلام کرد که «بایدن بین تاریخ ۱۳ تا ۱۶ ژوئیه (۲۲ تا ۲۶ تیر) به خاورمیانه سفر خواهد کرد».

در ادامه این بیانیه آمده که «بایدن به دعوت پادشاه عربستان به جده سفر خواهد کرد و وی منتظر این دیدار مهم است».

کاخ سفید تأکید کرد که «بایدن در سفرش به جده درباره حمایت از آتش‌بس یمن با میانجیگری سازمان ملل گفت‌وگو خواهد کرد».

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها