کد خبر 132131

احمد مهدوی ابهری، دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایان تولیدکنندگان محصولات پتروشیمی گفت: به دنبال صدور بخشنامه روز گذشته بانک مرکزی از این پس حتی عرضه‌کنندگان کالاهای نهایی نیز می‌توانند ارز خود را به قیمتی که مشتری برای آن وجود دارد، در بازار عرضه کنند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «احمد مهدوی ابهری» در حاشیه نشست عصر امروز تولیدکنندگان صنعت پتروشیمی با رییس کل بانک مرکزی این نشست را خوب و سازنده توصیف کرد و بیان داشت: خوشبختانه تصمیم‌گیری مناسبی برای نحوه عرضه ارز در بازار اتخاذ شد و از این پس مردم می‌توانند ارز در اختیار خود را با نرخی که برای آن مشتری وجود دارد به فروش برسانند و خریداران نیز اقدام به خرید کنند. این عرضه ارز جدای از عرضه نیاز ارزی مسافرتی است که پیش از این با محدودیت و در قبال ارایه اوراق شناسایی ارایه می‌شد.

پتروشیمی‌ها ارز موردنیاز واردات را تامین می‌کنند

وی تاکید کرد: واردکنندگان به‌هیچ‌وجه نگران تامین ارز موردنیاز خود نباشد، ارز به میزان کافی وجود دارد و با ارز پتروشیمی‌ها ارز موردنیاز واردکنندگان کاملاً تامین می‌شود.

دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی با بیان اینکه مشکل امروز کشور مشکل ارزی نیست، گفت: هم اکنون صادرکنندگان محصولات پتروشیمی ارز خود را با قیمت ۲۵ هزار تومان در بازار عرضه می‌کنند و نرخ‌های حاکم در بازار سیاه ارز به هیچ نباید مبنای کار قرار گیرد و واردکنندگان می‌توانند از این ارز برای واردات استفاده کنند.

مهدوی ابهری اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون صنعت پتروشیمی سه میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار ارز در سامانه نیمایی عرضه کرده است و پیش‌بینی می‌شود صنعت پتروشیمی تا پایان امسال بیش از ۱۵ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات را به کشور وارد می‌کند و هیچ جای نگرانی برای تامین ارز موردنیاز واردکنندگان نیست./ایرنا

ارسال نظر

تازه ها