کد خبر 132051

بر اساس داده‌های گروه هلندی "مصرف کنندگان متحد"، قیمت سوخت در پمپ بنزین‌های هلند به بیشترین رقم خود در تاریخ این کشور رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، بر اساس داده‌های گروه هلندی "مصرف کنندگان متحد"، قیمت سوخت در پمپ بنزین‌های این کشور به بیشترین رقم خود رسید که علت آن افزایش قیمت نفت اعلام شده است.

این داده ها همچنین نشان می‌دهد که در حال حاضر قیمت خرده فروشی یک لیتر بنزین در هلند 2.50 یورو است و در پمپ بنزین‌ها به 2.505 یورو نیز می‌رسد.

قیمت بنزین در مقایسه با قیمت ثبت شده در 10 مارس 0.2 سنت در هر لیتر افزایش یافت. قیمت گازوئیل نیز افزایش یافته است و به طور متوسط به 2.22 یورو در هر لیتر رسیده است.

بر اساس این گزارش، افزایش قیمت سوخت به افزایش قیمت نفت نسبت داده شده است، به طوری که قیمت نفت برنت در روز جمعه به 122 دلار در هر بشکه رسید.

کارشناسان می گویند تصمیم اتحادیه اروپا برای توقف واردات نفت از روسیه تا پایان سال 2022 تأثیر قابل توجهی بر میزان پرداخت رانندگان هلندی در پمپ بنزین‌ها خواهد داشت.

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت بنزین در ماه‌های آینده باز هم افزایش خواهد یافت.

افزایش قیمت نفت، گاز و برق شرکت ها و مشتریان را در سراسر اروپا تحت تاثیر قرار داده است. بر اساس اداره آمار هلند (CBS)، تورم سالانه در این کشور در ماه می 10.2 درصد بود که برای مقایسه در ماه قبل از آن 11.2 درصد اعلام شده بود.

نرخ تورم در این کشور همچنان بالاست که علت آن افزایش قیمت انرژی و مواد غذایی بوده است.

ارسال نظر

تازه ها