کد خبر 131992

رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: درباره عزل یا استعفای مدیرعامل راه آهن تصمیم گیری خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رستم قاسمی در پاسخ به باشگاه خبرنگاران جوان، درباره احتمال تغییر مدیرعامل شرکت راه آهن پس از سانحه ریلی قطار مشهد-یزد گفت: به زودی و پس از بررسی در کمیسیون عالی سوانح، درباره عزل یا استعفای مدیرعامل راه آهن تصمیم گیری خواهیم کرد.

او دیشب هم در صفحه شخصی خود در پیامرسان توئیتر، یک شماره تلفن همراه مستقیم را برای پیگیری ۲۴ ساعته سانحه ریلی پیش آمده برای قطار مشهد-یزد اعلام کرد.

در پی حادثه قطار مشهد-یزد که روز ۱۸ خرداد رخ داد، وزیر راه و شهرسازی دستور تشکیل ستاد ویژه به منظور پیگیری دلایل حادثه خروج قطار از ریل را نیز صادر کرده است.

برخورد قطار مشهد-یزد با یک دستگاه بیل مکانیکی، در بامداد روز چهارشنبه گذشته، منجر به فوت ۲۲ نفر و مصدومیت ۸۶ نفر شد.

آقای میعاد صالحی مدیرعامل شرکت راه آهن، درباره علت وقوع این حادثه ریلی گفته است: در حال بررسی است که چرا راننده بیل مکانیکی به نحوه غیرطبیعی بخشی از بیل مکانیکی را روی خط قرار داده که باعث برخورد با شیشه لوکوموتیوران شود؟ 

او گفت: در تحقیقات اولیه مشخص شد، سرعت لوکوموتیوران غیرمجاز بوده که بعد از برخورد با بیل مکانیکی، همین سرعت غیرمجاز، بر شدت آن افزود. همچنین، آزمایش هشیاری لوکوموتیوران مشکلی نداشت، اما متاسفانه نتیجه آزمایش راننده بیل مکانیکی، هر دوبار مثبت بود.

ارسال نظر

تازه ها